BAŞKAN KOCAMAZ MEVLİD KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yayınladığı mesajla Mersin Halkı’nın Mevlit Kandili’ni kutladı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 02.01.2015, 12:35 02.01.2015, 12:35
142
BAŞKAN KOCAMAZ MEVLİD KANDİLİ’Nİ KUTLADI
 Mesajında bu akşam Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin 1444. yıldönümünü kutlayacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, “1444 yıl önce dünyaya teşrif eden kutlu peygamberimiz Hz. Muhammed’in ümmeti olduğumuz için Cenab-ı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. O’nun dünyaya gelmesi; aynı zamanda zalimlik, sapkınlık ve kibir içinde yüzen Arap yarımadasına ve sonrasında tüm dünyaya iyiliğin, eşitliğin, şefkatin, sevginin, barışın ve huzurun gelmesini sağlamıştır.” dedi.

     Yüce Allah’ın, emirlerini peygamberimiz aracılığı ile bizlere ilettiğini de hatırlatan Başkan Kocamaz, “Peygamberimiz, hayatı boyunca sadece ve sadece Allah’tan gelen emirleri bizlere tebliğ etmiştir ve bunlara ilk olarak kendisi uymuştur. Dolayısıyla O’nun yürüdüğü yoldan yürümek, Allah’ın bizden istediği yoldan yürümektir.” dedi.

     Başkan Kocamaz mesajının sonunda, “Cenab-ı Allah, bizleri, ahlakı Kuran olan peygamber efendimizin yolundan ayırmasın. Tüm bu duygu ve düşüncelerle de başta Mersin Halkı olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlit Kandili’ni kutluyorum.” dedi.    

 


Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109