Başkan Kocamaz Türk Halkından Özür Dilemeye Çağırdı

- Başkan Kocamaz Macit Özcanı Çanakkale şehitlerinden ve Türk halkından özür dilemeye çağırdı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 08.02.2014, 10:08 08.02.2014, 10:08
238
Başkan Kocamaz Türk Halkından Özür Dilemeye Çağırdı

Mersinden yayın yapan Kanal 2000 televizyonu tarafından da naklen yayınlanan ve Tarsus Güney TVde gerçekleştirilen canlı yayında MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kahraman Nusret Mayın Gemisini küçük göstermeye çalışan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcanı sert bir dille eleştirdi.

"Konu ve Konuklar" adlı programı İbrahim Örsel ve Şenol Yaldız sundu.

Özcanın Çanakkale şehitlerinden ve Türk halkından Özür dilemesi gerektiğini kaydeden Başkan Kocamaz, şunları söyledi; "5 Şubat 2014 tarihinde Tarsusta gerçekleştirdiği bir korsan mitingde sayın Macit Özcan Nusret Mayın Gemisinden "eski bir askeri gemi" olarak bahsetmiştir.

Sayın Özcan bu üslubu ile siyaset uğruna Nusret Mayın Gemisi ile alay etmiştir, Nusret Mayın Gemisini küçük ve hakir görmüştür. Bizim şanlı Nusreti sayın Özcanın batmaya terk ettiği Mersin limanından alıp restore etmemizi sıradan bir şeymiş gibi göstererek, bizi halkın gözünde küçük göstermeye çalışmıştır. Sayın Özcan Çanakkale şehitlerinden ve Türk milletinden özür dilemelidir.

Eğer sayın Özcanın Nusret mayın gemisi hakkında bilgisi yoksa onun cahilliğindendir. Yok eğer Nusret mayın gemisinin bu Millet için, tarihimiz için önemini bilmesine rağmen alay etmiş ise bu ihanettir.

Çanakkale Savaşı Türkiye Cumhuriyetinin temel yapı taşıdır. Aziz Atatürk ben Çanakkalede, Anafartalarda yeniden doğdum diyor. Nusret Mayın Gemisi Çanakkale savaşının en şiddetli anında boğaza döşediği son 26 mayınla dünya tarihini seyrini değiştirmiştir.

Böylesine önemli, böylesine kilit görevini görmüş bir gemidir, Çanakkale savaşının ruhu Nusrettir. Çanakkalede savaşan İngilizlerin başbakanı Churcill dahi Ben hayretler içerisinde kaldım, böylesine küçük bir geminin dünya tarihinin seyrini değiştirebileceğini söyleselerdi inanmazdım demiştir.

Nusret dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Eğer bu konuları sayın Macit Özcan bilmiyorsa cahilliğindendir. Ama eğer biliyor ve yine de alay ediyorsa, bu ihanettir. Sayın Özcan Türk milletini incitmiştir, duygularını rencide etmiştir.

Sayın Özcan Atatürkün dahi varlık sebebi sayılabilecek Nusret Mayın Gemisine saygı gösterecektir, bunun başka yolu yoktur. Kaldı ki bu gemi sayın Özcan tarafından Mersin limanında çürümeye terk edilmişken, biz sahip çıktık. Nusret orada çürürken biz yatağımızda rahat uyuyamazdık.

Mersinde bütün kültürel değerler yanarken, yok olurken, Tarsusta hiçbir şey yapılmamış gibi göstermek isteyenleri Tarsusu dolaşmaya davet ediyorum. Kimse insanları ötekileştirmesin. Çağdaşım demekle çağdaş olunmaz. Tarsusta çok şükür girilemeyen mahalle yok. Tarsusta sağlanan huzur ve kardeşliğin Mersinde olmadığını görüyoruz.

Burhanettin Kocamaz gibi ciddi bir rakip çıktı diye, bugünTarsuslulara hikaye anlatıyor.

Tarsusluların bu hikayelere karnı tok.

Malum şahıs birilerine çağrıda bulunuyor, Burhanettin Kocamazla ilgili bir açık bulun, istediğiniz parayı vereceğim diyor. Allaha çok şükür 20 yıldır alnımız ak, başımız diktir. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız olamaz. Tarsus ve Mersin halkının kafasını boş cümlelerle hiç kimse karıştıramaz.

20 yıl önce aynı zihniyette belediyeyi devraldık. Bitmiş ve Türkiyenin en borçlu belediye arasında olan Tarsus Belediyesinin bugün örnek bir kent haline getirdik.

Bugün Mersinde rant kavgası nedeniyle insanlar birbirini öldürüyor. Sayın Macit Özcana bir çağrı yapmak istiyorum. Halkın rüzgarı önünde kimse duramaz. 30 Martta halkımızın vereceği kararla 31 Marttan itibaren Mersin ayağa kalkacak.

Başta sayın Özcan olmak üzere bütün adayları istedikleri platformda Mersinin geleceği ilgili verilecek karar öncesi bir masa etrafında tartışmaya davet ediyorum."

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?