BAŞKAN KOCAMAZ’DAN 19 MAYIS MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95. yıldönümünü kutladı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 16.05.2014, 14:43 16.05.2014, 14:43
202
BAŞKAN KOCAMAZ’DAN 19 MAYIS MESAJI
    Her yıl büyük bir coşku içinde kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden yüzlerce işçimizin acısı sebebiyle bu yıl  

buruk bir şekilde kutlayacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, bu elim kazada hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara ise acil şifalar diledi.

     19 Mayıs 1919 tarihinde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Kurtuluş Mücadelesi’nin ilk ateşinin yakıldığını belirten Başkan Kocamaz,“95 yıl boyunca yanan bu ateş, iç ve dış düşmanların tüm çabalarına ve kirli oyunlarına rağmen, milletimizin dik duruşu ve vatan sevgisi sayesinde bugüne kadar  yanmıştır ve bundan sonra da Allah’ın izniyle yanmaya devam edecektir.” dedi.

     Atatürk’ün, 19 Mayıs’ı yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerine armağan ettiğini vurgulayan Başkan Kocamaz, ülkemizi yarınlara en iyi şekilde taşıyacak olan gençlere inancının ve güveninin tam olduğunu belirtti.

     Başkan Kocamaz mesajının sonunda, esareti elinin tersiyle iterek, bağımsızlığından ödün vermeyen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tohumlarının atıldığı 19 Mayıs 1919’un,

Türk Milleti’nin tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu da sözlerine ekledi. Başkan Kocamaz; 95 yıl önce bu mücadeleyi başlatan başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve özlemle andığını kaydederek, bu bayramın herkese kutlu olmasını diledi.

    

 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?