Başkan Özcan Hal Kompleksini Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin Hal Kompleksi’ni ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 06.03.2014, 19:21 06.03.2014, 19:21
389
Başkan Özcan Hal Kompleksini Ziyaret Etti
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin Hal Kompleksini ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

Başkan Özcanın Mersin Hal Kompleksi ziyaretine, CHP Akdeniz Belediye Başkan adayı Necdet Tamamoğulları da katıldı. Hal esnafını ziyaret eden ve onlarla sohbet ederek yeni yasa hakkında bilgi veren Başkan Özcan, "Görev alanımız il sınırlarına dayandığı için, bütün ilçelerin hal müdürlükleri bize bağlandı. Biz de 6 ay öncesinden başlattığımız çalışma neticesinde, 30 Marttan sonra bazı ilçelerin hal tesislerinde yenileme çalışmaları yaparken, yakın olan hal tesislerini de merkez hal kompleksi bünyesine alacağız. Bu bağlamda, şu an iş yaptığınız toptancı halini daha modern ve çağdaş bir konuma getireceğiz, bununla ilgili projelerimiz de hazır" dedi.

Hal komplekslerinin içinde bulunması gereken soğuk hava depoları, kantar ve laboratuvarların da tamamlanarak hallerin modernizasyonunu sağlayacaklarını kaydeden Özcan, "Mut ve Anamur ilçelerimizi yeni ve modern hal tesisine kavuştururken, Erdemli ilçesindeki hal tesisinin yarım kalan inşaatını tamamlayacağız. Mersin Hal Kompleksinin gerek fiziki şartlarının düzeltilmesi ve gerekse de çalışma koşullarının iyileştirilmesi anlamında birçok hizmet yaptık. Hal istinat duvarlarını yeniledik ve hal içindeki altyapı ile asfaltlamayı tamamladık. Ayrıca 2010 yılında haldeki dükkanları satışa çıkartarak, burada iş yapan siz toptancılarımızı kiracılıktan kurtarıp kendi iş yerinizin sahibi yaptık" diye konuştu.

Hal esnafı ise Başkan Özcanın ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini ifade ederek, "Başkanımızın yeni dönemde de bizimle ilgili dile getirdiği projeleri hayata geçireceğine inanıyor ve kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?