BAŞKAN ÖZCAN: “TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLETLER TARİHE GÖMÜLÜR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü dolayısıyla kentimize getirdiği ‘Çanakkale 1915 Müzesi’ büyük ilgi gördü.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 17.03.2014, 21:08 17.03.2014, 21:08
185
BAŞKAN ÖZCAN: “TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLETLER TARİHE GÖMÜLÜR”
   Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Kongre ve Sergi Sarayı Balo Salonu’nda kurulan ve Çanakkale Savaşı ile ilgili her türlü bilgi ve savaş malzemelerinin sergilendiği müzenin açılışını yaptı.

   Konuşmasında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur” sözünü hatırlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “Dünya savaş tarihinin en önemli zaferlerinden birisi olan Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü büyük bir onurla ve sevinçle kutlamaktayız. Tarihini bilmeyen milletler tarihe gömülür. Bu nedenle Çanakkale Müzesi’ni kentimize getirerek, Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz dehası ve kahramanlarımızın verdiği büyük mücadelenin somut örneğini genciyle, yaşlısıyla tüm Mersin halkına sunduk. Özellikle öğrencilerimizin, tarihimizi görsel olarak çok daha iyi anlamaları açısından bu müzeyi gezebilmeleri için otobüs seferleri düzenleyip, öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlıyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü bir kez daha coşkuyla kutlarken, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunmasında şehit düşen tüm kahramanlarımızı bir kez daha büyük bir minnet, saygı ve özlemle anıyorum” diye konuştu. Başkan Macit Özcan daha sonra müzeyi gezdi.

     Tarihimizin eşsiz zaferlerinden birisi olan Çanakkale Savaşları ile ilgili her türlü bilgi ve görselin sergilendiği Çanakkale 1915 Müzesi’ni, Mersinliler 1 hafta boyunca ücretsiz gezebilecek.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?