Başkan Özcan Taşeron İşçilerin Taleplerini Dinledi

BAŞKAN ÖZCAN TAŞERON İŞÇİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Yol-İş Sendikası’na bağlı İl Özel İdare taşeron işçilerinin taleplerini dinledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 05.03.2014, 20:29 05.03.2014, 20:29
253
Başkan Özcan Taşeron İşçilerin Taleplerini Dinledi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Yol-İş Sendikasına bağlı İl Özel İdare taşeron işçilerinin taleplerini dinledi.

İl Özel İdareye bağlı 153 taşeron, 260 kadrolu işçinin çalıştığını belirten işçiler, "30 Mart 2014 tarihinde Mersin İl Özel İdare kapanıyor ve o tarihte bizim de sözleşmemiz bitiyor. Başkan Macit Özcanın yeniden başkan seçileceğini biliyoruz. Bu nedenle seçimden sonra bizlere sahip çıkmasını istiyoruz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ise taşeronlaşmaya karşı olduklarını belirterek, "Biz taşeronlaşmaya ve taşeron işçi çalıştırmaya karşıyız ancak biz bile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde taşeron işçi çalıştırıyoruz. Çünkü bu insanlara ekmek kapısı açmak durumundayız. Şu an hükümette olmadığımız için taşeronlaşmayı kaldırmak gibi bir gücümüz yok. Bizim tek amacımız şu anda taşeron olarak çalışan bütün işçilerin, bağlı bulundukları kurumda kadrolu duruma geçmeleridir. İşçi kardeşlerimize elimizden geldiğince sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. 30 Martta bizi yeniden göreve getirirseniz, hep beraber zafere doğru gidip sizlerin sorunlarını da çözeceğiz" diye konuştu. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?