banner107

BAŞKAN ÖZCAN’DAN ‘HAM ÇÖKELEK’

Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Yaz Konserleri’ kapsamında Silifke’de düzenlenen etkinliğe yaklaşık 1.000 kişi katıldı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 09.09.2013, 21:27 09.09.2013, 21:27
295
BAŞKAN ÖZCAN’DAN ‘HAM ÇÖKELEK’
    Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın son 1 aydır değişik ilçe, belde ve köylerde düzenlediği ‘Yaz Konserleri’, Silifke’de 1.000 kişinin izlediği etkinlikle devam etti.

     Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın da izlediği konser 2 saat sürdü. Kent Orkestrası sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla coşan Silifkeliler, bazı parçalarda da sanatçılara eşlik ettiler ve oynadılar.

     Sahneye çıkarak gösterdikleri performanstan dolayı sanatçıları kutlayan Başkan Macit Özcan, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanata verdiğimiz değer kapsamında, son 1 aydır Kent Orkestramız değişik belde ve köylerde konserler düzenlemekte. Bu konserlerden yöre halkı çok memnun kalmaktadır. Dün Soğucak’ta, Bugün de Silifke’de sizlerle beraberiz. İnşallah bu beraberliğimiz ilerleyen süreçte de her anlamda devam edecek.” dedi.

     Böyle ortamlarda siyaset konuşmanın yanlış olduğunu ve buraya herkesin eğlenmeye geldiğini kaydeden Başkan Macit Özcan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Silifke’ye ünlü bir sanatçıyı getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

     Sahneye Silifke Belediye Başkanı aday adaylarını da davet eden ve tanıtan Başkan Macit Özcan, kalabalığın isteğini kırmadı ve 3 adet şarkı seslendirdi.

     Sonrasında Kent Orkestrası’nın çaldığı parçalarla coşan Silifkeliler, kendilerini piste atarak gönüllerince eğlendiler. İlerleyen dakikalarda vatandaşların ısrarı karşısında piste çıkan Başkan Macit Özcan, Silifkelilerle birlikte ‘Ham Çökelek’ oynadı.  

 

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109