BBPli Kartal Projelerini Açıkladı

BBPLİ KARTAL PROJELERİNİ AÇIKLADI - Büyük Birlik Partisi (BBP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kaptan Kartal, Mersini üç dönemdir yönetenlerin kente bir çivi bile çakmadığını ileri sürerek, hazırladıkları 16 proje ile 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 08.02.2014, 10:08 08.02.2014, 10:08
221
BBPli Kartal Projelerini Açıkladı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kaptan Kartal, Mersini üç dönemdir yönetenlerin kente bir çivi bile çakmadığını ileri sürerek, hazırladıkları 16 proje ile 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Kartal, beraberinde Tarsus, Akdeniz ve Toroslar Belediye Başkan adaylarıyla birlikte düzenlediği toplantıda, Mersin için hazırladığı projeleri açıkladı. 30 Marttaki yerel seçimler öncesi Mersin için 16 büyük proje hazırladıklarını kaydeden Kartal, bu projelerin tamamının gerçekleştirilebilir projeler olduğunu ve kentin en büyük problemi olan işsizlik sorununa çözüm olacağını savundu.

Mersinin 15 yıldan bu yana CHPli bir belediye başkanı tarafından yönetildiğini hatırlatan Kartal, ancak kentin içler acısı durumda olduğunu ileri sürdü. Hazırladıkları projelerden en önemlilerden birinin boğaz projesi olduğunu belirten Kartal, "Allah nasip ederse biz İstanbul Boğazının aynısını Mersine yapacağız. Yaklaşık 1 kilometre genişliğinde, 14 kilometre uzunluğunda, 100 metre derinliğe kadar inecek, ortalama 35-40 metre derinlikte bir boğazımız olacak. Mersin iki yakadan oluşacak. Üstüne asma köprüsünü oturtacağız ve etrafında yalıları, villaları, camileri, külliyeleri, sosyal yaşam alanları, parkları bahçeleri olacak. Bu proje 7 yılda tamamlanacak ve yaklaşık 700 milyon dolara mal olacak. Bu projeyi yap-sat şeklinde yapmayı planlıyoruz ve belediyenin kasasından tek kuruş çıkamayacak. Burada 40 bine yakın insan çalışacak" dedi.

Bir diğer önemli projenin de Tarsus-Silifke Metro projesi olduğunu açıklayan Kartal, "Dünya artık yerin altından ulaşım sağlarken, biz hala gidişli gelişli dar caddeleri kullanıyoruz. Raylı sistem Mersinin trafiğini daha keşmekeş hale getirir. Bizim projemiz tamamen yerin altından şehri etkilemeyecek şekilde olacak. Tarsustaki Çukurova Havaalanından Silifkeye kadar, toplam 18 duraklı, günlük 16 bin kişi taşıma kapasiteli, 4 vagonlu, 4 tane gidişli gelişli metro planlıyoruz. Huzurkentte yerin altına inecek, Tecede yerin üstüne çıkacak ve 120 dakikada Silifkeye ulaşacak. Bu da ortalama 7,5 yılda bitecek ve maliyeti 500 milyon dolar civarında olacak. Burada da 10 bin kişi çalışacak" diye konuştu.

Konuşmasında, aralarında akvaryum, teleferik, sevgi evleri, taziye evleri, inanç merkezi ve toplu konut gibi önemli projelerin yer aldığı 16 proje hakkında bilgiler veren Kartal, şöyle devam etti; "Toplam 16 projele ile 100 bin kişiye iş imkanı sağlamak çok da zor olmayacaktır. Bu kadar büyük projeler aşama aşama 2 dönemde ancak bitirilebilir. Şunu da açıkça belirtmek istiyorum, bir belediye

başkanı iki dönemden fazla görev yapmamalı. Ben de seçilirsem aynı şekilde 2 dönem belediye başkanlığı yapacağım. Hiçbir parti hiç kimsenin oyunu kendi cebinde keklik sanmasın. Vatandaş 30 Martta gidecek ve oylarını boş sandığa atacak. Ben de BBPnin adayı olarak bütün seçmenlerin oyuna talibim. Biz herkesi kucaklıyoruz. Sevgiyi esas kılacağız. Severek ve sevgiyi paylaştırarak çalışacağız. Eleştiriye açık olacağız, her zaman halkın arasında olacağız. Sadece kaldırım yapan, asfalt döken belediyecilik anlayışından kurtulmamız lazım. Mersinin bu halde olmasında vebali olmayan tek siyasi hareket BBPdir. Diğerleri ya yerelde ya da genelde iktidar. Biz seferle yükümlüyüz, zafer Allahtan. Bir çadırdan imparatorluk çıkaran Allah, murad ederse beni de belediye başkanı yapar. Biz buna inanıyoruz. Biz şehit bir liderin ter temiz emanetini taşıyoruz." -MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?