BOZYAZI’DA TARİHİ MİTİNG

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, seçim ofisi açılışı ve miting için gittiği Bozyazı’da yüzlerce araç konvoyuyla karşılandı. Bozyazı seçim ofisi önünde düzenlenen mitinge CHP Bozyazı Belediye Başkan Adayı Emrah Oğul ve yüzlerce vatandaşın katıldı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 07.03.2014, 22:30 07.03.2014, 22:30
263
BOZYAZI’DA TARİHİ MİTİNG
 Bozyazı’ya bağlı Gözcü ve Bağdat Yaylası arasındaki 52 km’lik yolun talep üzerine asfaltlanacağı sözünü veren Başkan Macit Özcan, “Bozyazı ihmal edilmiş bir bölge. İlk olarak alt yapısını elden geçirilmeliyiz, ardından asfalta ihtiyacı olan bütün yolları asfaltlayacağız. Altyapısı olmayan bir bölgede gelişmekten bahsedemeyiz. Mersin bu konuda çağ atladı. Sıra Büyükşehir’e bağlanan ilçe ve beldelerimize geldi. Ekiplerimiz şu anda Aydıncık’ta çalışıyor. Yakın zamanda Bozyazı’da da acil olan ihtiyaçları gidermek için çalışmalarımız başlayacak. Alt ve üst yapı, kanalizasyon, içme suyu, atıksu arıtma tesisi, çöp, sinekle mücadele, mezarlık yapımı ve bakımı gibi büyük çalışmaları biz yapacağız. Bozyazı’da yapılan anketlerde CHP 1. parti çıkıyor. Bu beni çok mutlu etti. 30 Mart’ta bizi göreve getirirseniz, CHP’li belediyenin hizmet farkını göreceksiniz. Referansımız Mersin’dir” dedi.

Mersin’de huzuru ve barışı sağlamak için 15 yıldır sportif ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini vurgulayan Başkan Macit Özcan, Mersin’deki tüm etkinlikleri Bozyazı’da da gerçekleştirmek için Bozyazı’ya yakışır bir kongre merkezi ve spor tesisi yapacağının sözünü verdi. Belediyenin hizmet ihalelerinde Bozyazı’da çalışacak işçilerin kendi bölgelerinden alınacağının da müjdesini veren Başkan Macit Özcan, böylece işsizlik sorununun çözülmesi konusunda da destek olacaklarını belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Dost Eli’  projesini 385 evde uyguladıklarının bilgisini de veren Başkan Macit Özcan, hedeflerinin 385 bin kişinin evde sağlık ve bakım hizmetinden faydalanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Öte yandan sosyal paylaşım sitesinden Başkan Macit Özcan’ı takip eden minik bir hayranı ise, ailesine “Beni mutlaka yarın Macit Amcamın yanına götürün, beraber şarkı söylemek istiyorum” demesi üzerine, minik yüreği büyük hayaline kavuştu ama heyecanından şarkıyı söyleyemedi.

Mitingin ardından Başkan Macit Özcan, beraberindekilerle birlikte seçim ofisinin açılışını yaptı.

 

 


Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?