Genelkurmay: Türk Bayrağının İndirilmesini Nefretle Kınıyoruz

TSK, Licede Türk bayrağına yönelik saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada Saldırıyı nefretle kınıyoruz ifadelerine yer verdi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 09.06.2014, 16:49 09.06.2014, 16:49
438
Genelkurmay: Türk Bayrağının İndirilmesini Nefretle Kınıyoruz
Diyarbakırın Lice İlçesinde yolu trafiğe kapatan grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölen Ramazan Baranın cenaze töreninden sonra olaylar çıkmış, göstericiler 2. Hava Kuvveti Komutanlığının bahçesinde asılı bulunan Türk Bayrağını indirmişti.

"NEFRETLE KINIYORUZ"

Diyarbakırda 2. Hava Kuvveti Komutanlığındaki Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili Genelkurmay Başkanlığından açıklama geldi. Açıklamada "Bayrağa saldırıyı nefretle kınıyoruz. Saldırganın bulunup cezalandırılması için takipçi olacağız. Tahammül sınırlarını zorulayan bu tür eylemlere serin kanlı yaklaşılmaya çalışılmaktadır" denildi.

Genelkurmaydan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"07 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde hayatını kaybeden bir kişinin, 08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakırda yapılan cenazesinin defnedilmesi maksadıyla toplanan bazı gruplar tarafından, Bağlar ilçe merkezinde kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmıştır.

UYARIYA RAĞMEN BAYRAĞI GÖNDERDEN ALDI

Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır. Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır. Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır.

SERİN KANLI DAVRANMAYA GAYRET EDİLİYOR

Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiç bir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (1)
Abdullah Şallı 7 yıl önce
bu yapilan hareket türk bayrağina yapılacak en büyük hakarettir, genelkurmay ,ordu ne için var , siz bayraği ,topraği korumuyacaksaniz sizin göreviniz değiştimi , iktidarin ordusumu oldunuz . bayraği indirmeye çikan o şerefsiz bayrağa ulaşmadan ex şekilde aşaği inmeliydi . ben sizleri kiniyorum bayrağimiza uzanan eller kirilsin...
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?