JAPON HALK DANSLARI MERSİNLİLERİ BÜYÜLEDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri’ni Anma Programı, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 11.06.2015, 18:08 11.06.2015, 21:09
511
JAPON HALK DANSLARI MERSİNLİLERİ BÜYÜLEDİ
 125 yıl önce Japonya açıklarında batan Ertuğrul Firkateyni şehitlerini anma programında konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Ertuğrul Fırkateyni’nin tarihinden bahsetti. Bu facianın Türk ve Japon halkları üzerinde derin izler bıraktığına dikkat çeken Genel Sekreter Tunçsu, yaşanan elim olayın iki devlet arasındaki dostluk ve sevgi bağını güçlendirdiğini ifade etti.

Anma programında, Japon Danjiri Halk Dansı Grubu Yöneticisi Masayoshi Yoshido ve Kiwako Nakamura, Türk Japon dostluğuna vurgu yapan bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından etkinlik, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge Komutanlığı Bandosu’nun Ertuğrul Şehitleri isimli dinletisi ve Japon Danjiri Davul ve Halk Dansı Grubu’nun gösterileriyle devam etti. Japon Halk Dansı Grubu’nun gösterileri ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

Anma programı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’nun, Japon Danjiri Davul ve Halk Dansı Grubu adına Masayoshi Yoshido’ya hediyelerini takdim etmesinin ardından son buldu.

Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106