Kocamaz: Bu Levhayı Göreve Başlamadan Astırdık Ki, Herkes Adımını Doğru Atsın

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde CHPli belediye başkanından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını alan ve belediyenin giriş kapısına, Hz. Muhammedin (s.a.v.) Rüşvet alan da veren de cehennemdedir hadisi ile Rüşvet bu kapıdan içeri giremez sözünü yazdıran MHPli Burhanettin Kocamaz, Biz göreve başlamadan önce o levhayı oraya astırdık ki, bundan sonra herkes adımını doğru atsın.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 03.04.2014, 21:03 03.04.2014, 21:03
255
Kocamaz: Bu Levhayı Göreve Başlamadan Astırdık Ki, Herkes Adımını Doğru Atsın
15 yıldır Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Macit Özcandan başkanlığı alan Burhanettin Kocamaz, belediyede değişim yapmaya başladı. Dün mazbatasını alarak resmen görevine başlayan Kocamaz, belediyenin birçok yerinde değişiklikler yapıyor. Kocamazın en dikkat çeken değişikliği ise belediyenin giriş kapısına yaptırdığı tabela oldu. Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediye binasının giriş kapısının üstüne Hz. Muhammedin (s.a.v.) "Rüşvet alan da veren de cehennemdedir" hadisi ile "Rüşvet bu kapıdan içeri giremez" sözlerinin yazılı olduğu tabelayı astıran Kocamaz, vatandaşların takdirini topladı.

"ARTIK BİR DEVİR KAPANDI YENİ BİR DEVİR BAŞLIYOR"

Bugün CHP eski Belediye Başkan Vekili Erol Ertandan görevi devralan Kocamaz, konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kocamaz, 1994 yılında ilk belediye başkanlığına seçildiğinde, rahmetli Alparslan Türkeşin bir levha yaptırarak kendilerine hediye ettiğini belirterek, "Orada rüşvet alan da veren de cehennemdedir yazıyordu. Bu Peygamber Efendimizin hadisidir. Biz bu olayı daha da ileriye götürdük ve açık, net biçimde Tarsus Belediyesinin halen girişinde yazar. Biz bu millete hak, hukuk çerçevesinde hizmet etmeye talibiz. Tabi bu yolda maalesef zaman zaman yanlış yapan insanlar olabiliyor. Biz göreve başlamadan önce o levhayı oraya astırdık ki, bundan sonra herkes adımını doğru atsın. Kesinlikle yanlış yapan babamın oğlu olsa gözünün yaşına bakmam, bunu herkesin bilmesi lazım. Artık bir devir kapandı yeni bir devir açılıyor. Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır. Biz yoğurdumuzu böyle yiyoruz. Yoğurdun lekesiz bir şekilde yenmesi lazım. Hiç kimseye kesinlikle böyle bir fırsat vermeyeceğiz. Zamanla bazı şeyler ortaya çıkabilir. Biz bunların önlemini şimdiden almış oluyoruz" dedi. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?