Kocamaz, Meslek Kursu Sergisini Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yasal kurallara kendisinin de dahil olmak üzere herkesin uyması gerektiğini belirterek, Eminim ki, Mersin’i bu şekilde hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 04.06.2014, 09:17 04.06.2014, 09:17
284
Kocamaz, Meslek Kursu Sergisini Ziyaret Etti
Kocamaz, Mersin Halk Eğitim Merkezi ile KISAÇ Sanat Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ve 4-7 Haziran tarihleri arasında açılacak olan Meslek Kursu Sergisini açılış öncesi ziyaret etti. Geniş kitlelere sanatı sevdirmek, insanlara hobi alışkanlığı kazandırmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen, bay-bayan 200 kursiyerin katılımıyla Güneş Pasajında sergilenecek olan çalışmaları yerinde inceleyen Kocamaz, "Sergide el emeği, göz nuru yağlı boya, kara kalem, el sanatları, dekoratif gibi muhteşem çalışmalar var. Bu tür çalışmalarda, Mersinin tarihi ve kültürel değerlerinin de işlenmesi, hem halkımızın da çok ilgisini çeker hem de bu işi yapanlara ekmek kapısı açar. Ayrıca önümüzdeki süreçte tarihi binalar restore edilip, sergi salonu olarak da kullanılabilir. Kentimize önemli katkısı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Daha sonra Mersin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Sarı, Başkan Kocamaza kursiyerlerin yapmış olduğu İstanbulun Fethinin anlatıldığı bir tablo hediye etti.

Esnaflarla birlikte çay içip sohbet eden Başkan Kocamaz, "Haksız rekabeti kaldırmak için seyyar satıcılarla ilgili düzenlemelerimiz olacaktır. Fakat bunu yaparken kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Seyyar satıcılarımıza öncelikle yer temin edeceğiz. Tarsusta göreve ilk geldiğimde, seyyar satıcılarla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar olumlu sonuçlandı. Bu iş kurallar çerçevesinde yapılmaya başlanınca, esnafımız işinden daha memnun olmaya, daha çok para kazanmaya başladı. Ayrıca, Mersinde kaldırım işgalleri de had safhada. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız, fakat hiç kimsenin de kimsenin hakkına tecavüz etmeye hakkı yok, buna da izin vermeyiz. Mersin halkının da bizi zamanla anlayacağına inanıyorum. Yasal kurallara ben de dahil olmak üzere, herkesin uyması gerekiyor. Eminim ki, Mersini bu şekilde hep birlikte ayağa kaldıracağız" şeklinde konuştu}

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?