MAHMUT ARSLAN, "BARIŞ VE HUZURU ÖZCAN'A BORÇLUYUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, MTSO Meclis Toplantısı'na katılarak yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 05.03.2014, 19:30 05.03.2014, 19:30
226
MAHMUT ARSLAN,
  Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Mahmut Arslan, “Mersin, vilayetler içerisinde kritik bir bölge.  Günümüzde yaşanan bütün tahriklere rağmen biz bu kentte barış ve huzur içinde yaşıyorsak bunu Başkan Macit Özcan’a borçluyuz. Bir kentin belediye başkanını hoşgörü içinde görüyorsak, o kentte gerilim aşağı düşüyor. Başkan Macit Özcan seçilince parti rozetini bir kenara bırakıp dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun herkese eşit yaklaşıyor. Bu kentte huzuru ve barışı sağlayan Başkan Macit Özcan’ı tebrik ediyorum.” dedi.

     Daha sonra söz alan Başkan Özcan, “Mersin'e yaptığımız altyapı yatırımları sayesinde kentimiz artık sele teslim olmuyor. Ancak geçtiğimiz gün şiddetli yağan yağmur sonucunda bazı bölgelerde yaşanan göllenmeleri bazıları seçim malzemesi yaparak kendilerine rant sağlıyorlar. Macit Özcan altyapıyı yapmadı desinler diye, o kanalları bilerek tıkıyorlar. Kanalların içerisinden çöp konteynırı çıktı. Mersin halkı her şeyin farkında. Bu nedenle içimiz rahat.” dedi.

     Yeni dönemde hayata geçireceği projeleri de anlatan Başkan Macit Özcan, “30 Mart’tan sonra göreve geldiğim takdirde 13 ilçe, belde ve köylerde alt ve üst yapı sorununu çözeceğiz.  Konuşmasında ulaşım projelerini de anlatan Başkan Macit Özcan,“Projelerimiz arasında yer alan metrobüs ve akıllı kavşak sistemleri, katlı otoparklar, yeni taşıt yolları, yeni otobüsler, kavşak projeleri, yaya ve bisiklet yolları, yaklaşık 1 ay sonra hizmete girecek olan otogar projemiz ile Mersin ulaşımda Türkiye’de 1 numara olacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109