MDOB, Tüm Zamanların Seyirci Rekorunu Kırdı

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 2013-2014 Sanat Sezonunda 146 temsil ile 65 bin seyirci sayısına ulaşarak tüm zamanların seyirci rekorunu kırdı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 06.06.2014, 21:06 06.06.2014, 21:06
188
MDOB, Tüm Zamanların Seyirci Rekorunu Kırdı
MDOBdan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2013-2014 Sanat Sezonunu başarıyla bitirerek kendi sahnesinde perdelerini kapatan MDOB, turneler vasıtasıyla yaz boyunca Mersinin adını uluslararası etkinliklere taşımaya devam edecek. Kendi sahnesinin dışında da pek çok etkinliğe imza atan MDOB, okul konserleriyle binlerce öğrenciye konserler verdi. Adana, Antep, Osmaniye, İskenderun, Mardin, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Konya, Karaman, Kırşehir, Kıbrıs, İstanbul, Eskişehire de opera, bale ve müzikalleri taşıyan MDOB, turneler açısından da yoğun geçen bir sezonu geride bıraktı. Bunun yanı sıra yaz sezonu içerisinde 5. Uluslararası İstanbul Opera Festivaline, Lüküs Hayat müzikali ile 12. Uluslararası Bodrum Bale Festivaline, Çalıkuşu balesi ile Aspendos 21. Uluslararası Opera ve Bale Festivaline, Notre Dameın Kamburu bale eseriyle katılarak, bir kültür ve sanat kenti olan Mersinin adını önemli uluslararası etkinliklere taşımaya devam edecek.

Bu sanat sezonunda, Lüküs Hayat, Seslerle Anadolu gibi müzikaller, Mevlananın Çağrısı, Fındıkkıran, Çalıkuşu, Zorba, Notre Dameın Kamburu gibi bale eserleri ile Karyağdı Hatun, La Boheme, Carmen, Madama Butterfly gibi opera eserlerinin yanı sıra müzikli çocuk oyunları, senfonik ve şan konserleriyle izleyici karşısına çıkan MDOB, bu sezonda 146 temsil ile 65 bin seyirciyle buluşarak, kuruluşundan bu yana en yüksek seyirci sayısına ulaştı.

MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal yaptığı açıklamada, "146sı kendi sahnemizde olmak üzere eğitim etkinlikleri, şan konserleri ve turnelerle dolu bir sanat sezonunu geride bıraktık. Her geçen gün seyirci sayımızın artarak çoğaldığını görmek bizim için ödüllerin en büyüğü olmuştur. Bundan aldığımız cesaretle büyük yapımları ve yapıtları seyircimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz sezon eşsiz opera ve bale eserlerinin yanı sıra başta Cemal Reşit Reyin Lüküs Hayat müzikali olma üzere, Çaykovskinin Fındıkkıran balesi ve Victor Hugonun ölümsüz romanından aynı adla baleye uyarlanan Notre Dameın Kamburu eserlerini seyircilerimizin yoğun ilgisiyle kapalı gişe sahneledik. Yeni sezon hazırlıklarına başladığımız şu günlerde bahse konu eserleri yeniden sahnelemekle birlikte sürpriz bazı eserleri de repertuvarımıza kazandıracağız" dedi. -mentById(email).value = yrs[1]; }

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?