Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 4 Memur Sürgüne Gönderildi

Tüm Bel-Sen Mersin Şubesi üyeleri olan Mersin Büyükşehir Belediyesi 4 memurun Mersin’in dış ilçelerine sürgüne gönderildiklerini iddia etti. Sendika Başkanı Mustafa Özbay atamaları durdurmak amacıyla mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 31.10.2014, 22:03 31.10.2014, 22:03
443
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 4 Memur Sürgüne Gönderildi
  Mersin Büyükşehir Belediyesinde zabıta olarak görev yapan Tüm Bel Sen üyesi 4 kişinin istekleri dışında çeşitli ilçelere görevlendirmesiyle ilgili KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Mersin Şubesi sendika binasında bir basın toplantısı düzenledi. Açıklama yapan Tüm Bel Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay,” Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlı’ğında görev yapmakta olan 4 üyemiz 20 Ekim itibari ile 1 üyemiz Anamur Bozyazı- Aydıncık Koordinasyon Daire Başkanlığı emrine, 1 üyemizde Erdemli Silifke Koordinasyon Daire Başkanlığı  emrine ve 2 üyemizde Tarsus Çamlıyayla Koordinasyon Daire Başkanlığı emrine görevlendirildiler. 20 Ekim’den beri yaptığımız görüşmelerde yapılan sürgün ve cezalandırmaların düzeltilmesi gerektiğini söylememize rağmen bu uygulama hala düzeltilmiş değil” dedi.

“Bizler Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanları olarak hergün tedirgin bir biçimde çalışmak ve böyle acılar yaşamak istemiyoruz” diyen Özbay, ”Görevlendirmede somut bir gerekçe gösterilmemesi ve süre belirtilmemesi ki hergün Anamur için yaklaşık 9 saat ulaşım için zaman harcandığı düşünüldüğünde görevlendirme tesis edilirken aile bütünlüğü de dikkate alınmamıştır” diye konuştu.

Yapılan görevlendirmeyi sürgün olarak nitelendiren Özbay, büyükşehir belediyesinin 4 kişiyi KESK’in Türkiye genelinde 9 Ekim’de Kobani için yapmış olduğu iş bırakma eylemine katıldıkları gerekçesiyle yaptığını öne sürdü. Kamu çalışanlarının konfederasyon veya sendikanın eylemlerine katıldıkları için cezalandırılmayacağının altını çizen Özbay,  4688 sayılı yasada bunun açıkça yazdığına işaret etti.

Yapılan görevlendirmeleri durdurmak amacıyla İş Mahkemesine başvuracaklarını ifade eden Özbay,  herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109