MERSİN MEYDANLARA SIĞMADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin mitinginde on binlerce insan miting alanına sığmadı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 09.03.2014, 16:15 09.03.2014, 16:15
498
MERSİN MEYDANLARA SIĞMADI
     Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında yapılan mitinge, havanın yağışlı olmasına rağmen 50 bine yakın Mersinli katıldı.

     Mitingin başlarında yaptığı konuşmada mevcut hükümetin icraatlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, 30 Mart’ta çok önemli bir seçime gireceklerini ve bu seçimin Türkiye’de yeni bir sayfanın açılacağı ilk adım olacağını ifade etti. Mersin’e çok önem verdiğini ve güvendiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir adayımız Macit Özcan 15 yıldır mevcut belediye başkanı. Bugüne kadar sahilleri halka açtı, denizinizi tertemiz hale getirdi ve birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Şimdi görev alanı daha da genişledi, ancak O halkı için hizmet etmeyi seven birisi olduğu için bu durum kesinlikle problem yaratmayacaktır.” dedi ve Başkan Özcan’ı yanına çağırarak elini kaldırdı.

     Belediyecilik anlamında metroyu, tercihli yolu, kentsel dönüşümü, bedava süt dağıtmayı, halk ekmek fabrikalarını ilk olarak sosyal demokrat belediyelerin hayata geçirdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Ancak önümüzdeki belediye seçimlerinde sizleri CHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Çünkü CHP’li belediye başkanları sadece halkına hizmet etmeyi düşünür. Onlar sizin için çalışacak ve mücadele edecekler. Belediye Başkan adaylarımızı size, sizleri de Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

     Mitingin sonunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başta büyükşehir adayı Macit Özcan olmak üzere tüm ilçe adaylarını platforma çağırdı ve hep birlikte ellerini kaldırarak barış güvercini uçurdular.  

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?