banner107

Mersin'de Asgari Ücret Eylemi

SYKP Mersin İl Örgütü, asgari ücretle ilgili bir çalışma yaptığını belirterek, işçilerin asgari ücreti belirlenmesini istediklerini söyledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 30.11.2014, 19:32 30.11.2014, 19:32
343
Mersin'de Asgari Ücret Eylemi
 Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Mersin İl Örgütü, Aralık ayında hükümet tarafından görüşülecek olan asgari ücrete ilişkin Özgür Çocuk Parkı'nda bir basın açıklaması yaptı. "Sadaka değil insanca yaşanacak asgari ücret istiyoruz" pankartının açıldığı açıklamada basın açıklamasını okuyan SYKP İl Yöneticisi Gülten Kotanoğlu, Aralık ayında 15 kişinin bir masa başına oturup işçilerin geleceği olan asgari ücret konusunda karar vereceklerinin altını çizdi. Kotanoğlu, işçilerin masa başında değil sokaklarda hakkını araması gerektiğini kaydetti. 

Aralık ayı boyunca çeşitli panel ve etkinlikler ile mücadele vereceklerini dile getiren Kotanoğlu, "Asgari ücretler işçiler tarafından belirlensin ve insanca yaşacak bir düzeye çıkarılsın. Asgari ücretten kesilen ve net asgari ücretin yüzde 69'una karşılık gelen vergi, pirim ve fon kesintileri son bulunsun. Az kazanandan az, çok kazanandan daha yüksek miktarda vergi alınsın" dedi.
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109