banner107

Mersinde Göstericiler, Polislere Uzun Namlulu Silahla Saldırdı

Mersinde Kobaniyi bahane ederek sokak eylemlerini sürdüren göstericiler, olaylara müdahale eden polislere uzun namlulu pompalı silahla saldırdı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 10.10.2014, 09:05 10.10.2014, 09:05
234
Mersinde Göstericiler, Polislere Uzun Namlulu Silahla Saldırdı

Mersinde Kobaniyi bahane ederek sokak eylemlerini sürdüren göstericiler, polislere saldırdı. Göstericiler olaylara müdahale eden polislere uzun namlulu pompalı silahla saldırırken 2 polis yaralandı.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde merkez Toroslar ilçesine bağlı Demirtaş Mahallesi Soğuksu Caddesinde eylem yapan göstericilere çevik kuvvet polisleri müdahalede bulundu. Biber gazı ve tazyikli su ile eylemciler dağıtılmaya çalışılırken, polise taş ve havai fişekle karşılık verildi. Bu sırada eylemcilerin içinde bulunan kişi veya kişiler uzun namlulu pompalı silahla polislere ateş etti. Bu saldırı sonucunda E.K. ile M.K. isimli 2 çevik kuvvet polisi ayağından yaralandı. Yaralı polisler arkadaşlarının yardımı ile akrep aracına bindirilerek hemen Yumuktepe Polis Merkezine getirildi. Ayağından yaralanan polislere ilk müdahale karakolun içinde yapılırken, polisler güvenlik önlemleri altında ambulanslarla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

POLİSLERİN DURUMU İYİ

Yaralı polislerin durumunun iyi olduğunu öğrenilirken, polis saldırıyı yapan kişi ve kişilerle ilgili çalışma başlattı. Ayrıca göstericilere sokak aralarında müdahaleler sürüyor.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109