Mersinde Sağlıkçılar Torba Yasayı Protesto Etti

Mersinde sağlık çalışanları, Bakanlar Kurulu tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilen torba yasayı protesto etti.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 14.06.2014, 13:16 14.06.2014, 13:16
185
Mersinde Sağlıkçılar Torba Yasayı Protesto Etti
Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Poliklinikleri önünde bir araya gelen yaklaşık 50 sağlık çalışanı, Taşeron ölümdür, yasaklansın. İnsan ihaleyle çalıştırılamaz. Sağlıkta, sosyal hizmetlerde taşeron olmaz yazılı pankart açarak, Sağlıkta taşeron ölüm demektir sloganı attı. Bakanlar Kurulu tarafından 30 Mayısta İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildiğini belirten eylemciler, tasarıya tepki gösterdi. Sağlık Emekçileri Sendikası Mersin Şube Başkası Yılmaz Bozkurt, kanun tasarısının taşeronun önünü açacak nitelikte olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Söz konusu yasa taslağında maden işçilerinin çalışma koşullarına dair kısmi iyileştirmeler bulunmakla beraber 650 bini kamuda çalışan 1 milyon 100 bin taşeron işçiyi ilgilendiren çalışma yaşamına dair düzenlemeler de bulunuyor. Tasarı taşeron işçilerinin iş güvencesi, işçi sağlığı güvenliği sorunları ile sendika ve toplu sözleşme hakkına dair yaşadığı sıkıntıları çözmek yerine kamu kurumları başta olmak üzere her alanda taşeronun önünü açacak nitelikte düzenlemelere sahip."

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?