MERSİN’E DEV BİR ÇEVRE PROJESİ DAHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanacak Batı (Tece - Davultepe) havzası kanalizasyon ana kolektörleri, terfi hatları, terfi merkezi ve kanalizasyon şebekesinin temeli 15 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 14.00’de atılacak.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 15.02.2014, 17:29 15.02.2014, 17:29
235
MERSİN’E DEV BİR ÇEVRE PROJESİ DAHA
  Mersin Büyükşehir Belediyesi, şehrin deniz geleceğini garanti altına alacak yatırımları hizmete sunmaya devam ediyor. Tece - Davultepe arasında yapımı devam eden alt yapı hizmetleriyle birlikte, kanalizasyon şebekesi projesini de şehre kazandıracak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerini bir bir devreye alıyor. 
    Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan konuyla ilgili olarak yaptığı  açıklamada, “Tece ve Davultepe yerleşim alanlarında toplanan atık suların, yapılacak olan Mezitli Atıksu Arıtma Tesisleri’ne iletimini sağlayacak ve arıtıldıktan sonra deniz deşarjına verilmesini hedefleyen proje kapsamında, Tece ve Davultepe’de olmak üzere toplamda 2 adet terfi istasyonu ve 52 km kanalizasyon hattının inşaatı yapılacaktır. Mezitli Atıksu Arıtma Tesisi’ne günde 42.000 ton atık suyun iletimi sağlanacak ve Viranşehir derin deniz deşarjına arıtılmış su verilecektir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük çevre projelerinden birisi olma özelliğini taşıyan bu hizmetin faaliyete girmesiyle, yazlık sitelerin yoğun olduğu bu bölge en geç 2 yıl içinde tertemiz bir denize kavuşmuş olacak. Batı (Tece - Davultepe) havzası kanalizasyon ana kolektörleri, terfi hatları, terfi merkezi ve kanalizasyon şebekesinin temeli, 15 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 14.00’de Zafer Sitesi (Sultanoğlu Sitesi ) önünde atılacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 17 milyon Euro maliyetle gerçekleştireceği ve kentin batı kısmını tertemiz bir denize kavuşturacak olan bu dev çevre projesinin temel atma törenine tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?