banner107

MERSİN’E “DOST ELİ” UZANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik projeleri kapsamında yapmış olduğu projelerine bir yenisini daha ekledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 03.03.2014, 20:37 03.03.2014, 20:37
263
MERSİN’E “DOST ELİ” UZANDI
    Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşen proje tanıtım kokteyline katılan Başkan Macit Özcan, projenin amacı ve gerekçesi hakkında bilgi verdi. Başkan Özcan, Mersin Büyükşehir sınırları içerisinde yaşayan sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan, yardıma ve bakıma muhtaç, sağlık sorunları olan, kendi ihtiyaçlarını gideremeyen, kimsesi olmayan ve huzurevi hizmeti istemeyen engelli ve yaşlıları, bulundukları sosyal çevreden ayırmadan kötü yaşam koşullarından kurtarmak ve daha sağlıklı bir hayat sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

     Başkan Özcan, “Bu proje sosyal demokrat belediyelerin yapabileceği bir projedir. Çok yüksek maliyetli ve Türkiye’ye örnek olacak olan bu proje için her yıl bütçemizden para ayırarak Yenice’den Anamur’a kadar bütün ilçelerimizde hayata geçireceğiz. Çocuklarınız size nasıl bakıyorsa, biz de size en iyi sağlık hizmetini sunacağız. Mersin Büyükşehir Belediyesi sizin ikinci evladınızdır. Bunu böyle bilin.” diye konuştu.

     Başkan Özcan proje kapsamında; 1 doktor, 1 hemşire, 1 psikolog, 2 takip kayıt ve koordinasyon personeli ile 35 tane yaşlı bakım temizlik ve sağlık yardımcı personelinin görev alacağı bilgisini verirken, 1 adet hasta nakil ambulansı ve 5 adet panelvan araçlarıyla Mersin’e ‘dost eli’ uzatacaklarını söyledi.

 

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109