MERSİN’İ GEÇMİŞİYLE BULUŞTURACAĞIZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, CHP Akdeniz adayı Necdet Tamamoğulları ile birlikte Atatürk ve Silifke Caddesi ile Zafer Çarşısı’nda esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip, sıkıntıları dinledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 03.03.2014, 20:38 03.03.2014, 20:38
219
MERSİN’İ GEÇMİŞİYLE BULUŞTURACAĞIZ
    Yeni dönemde hayata geçireceği projeler arasında Atatürk Caddesi ve Zafer Çarşısı’nda modernize ve restorasyon çalışmaları yapacaklarını kaydeden Başkan Macit Özcan, “Büyükşehir olarak restorasyon çalışmalarına büyük önem vereceğiz. Yaklaşık 160 esnafımızın geçimini sağladığı Zafer Çarşısı’nın restore edilerek, ekonomik canlılığının sağlanması için projelerimizi hazırladık. Kiracı olan esnafın hakları korunarak; ticaretin, aslına uygun restore edilmiş tarihi dokusu içinde canlandırılması sağlanacak ve çarşı, tarihi kent merkezi gezintisine dahil edilecektir. Atatürk Caddesi ise tarihi motiflerle modernize edilerek, Mersin’i geçmişiyle buluşturacağız. Mersin’i yeni dönemde çok güzel şeyler bekliyor.”diye konuştu.

     Yeni dönemde esnafları da ilgilendiren projelere yer verilmesinden mutlu olduklarını dile getiren esnaflar, “Başkan Macit Özcan’ın yeni dönemde hayata geçireceği projeleri duyduğumuzda çok mutlu olduk. Mersin, her geçen gün ilerleyen, büyüyen, güzelleşen bir şehir.  Mersin esnaflarına yönelik yapılan çalışmalar da çok ilgimizi çekti. Güzel bir kent için Başkan Macit Özcan’la yola devam edilmeli.” dediler.

 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?