banner107

MERSİN’İN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent içerisinde yaşanan trafik sıkıntısını çözmek için çalışmalarına başladı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 10.11.2014, 19:04 10.11.2014, 19:04
323
MERSİN’İN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
 Kent trafiğinin gün geçtikçe yoğunlaştığı Mersin’de, vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı en aza indirmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden ve proje üreten Mersin Büyükşehir Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Yaşat İşhanı önündeki otoparkı, toplu taşıma araçları için cep haline getirdi.

    Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “İnönü Bulvarı üzerinde ve belediyemizin yan tarafında bulunan belediyeye ait otoparkta gerekli çalışmaları yaparak, burayı toplu taşıma araçlarının yolcu indirip bindireceği bir cep haline getirdik. Böylece İnönü Bulvarı üzerinde trafiğin en yoğun olarak yaşandığı bu bölgede, toplu taşıma araçları yüzünden yaşanan karmaşa sona ermiş oldu.” dedi.

    Kentte trafiğin yoğun olarak yaşandığı diğer bölgelerde de benzer uygulamaları hayata geçirerek, en azından toplu taşıma araçları sebebiyle yaşanan tıkanıklığın ortadan kalkacağını belirten Başkan Kocamaz, “Yine kent merkezinde önemli caddelere rastgele park eden araçlar sebebiyle yaşanan sıkıntıyı da ortadan kaldırmak için, bu bölgelere duba monte ettik ve bu yöntemle gelişigüzel araç parklarının önüne geçmeye çalışıyoruz.” dedi.        

    Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşların toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sıkıntı ve şikayetleri, bundan sonra daha rahat bir şekilde iletebileceklerini de kaydeden Başkan Kocamaz, “Her toplu taşıma aracına bir numara verdik ve bu numara, aracın üzerinde vatandaşın rahatlıkla görebileceği bir noktaya yerleştirildi. Bu numaralar, toplu taşıma araçlarının disiplin altına alınması için yapılan bir çalışmadır. Denetimler artırılarak, toplu taşıma araçlarının trafikte tehlike oluşturmaması adına yapılan bu tür çalışmalar devam edecektir. Vatandaşlarımız, 2379825, 2372503, 2381650 ve 2381651 numaralı telefonları arayarak, şikayetçi oldukları toplu taşıma aracının numarasını ve şikayet konusunu yetkililere aktarabilirler.” dedi.

    Mersin trafiğindeki problemin çözülmesi için atılan bu adımların küçük ancak etkili olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Kent içi trafiği kökünden ortadan kaldıracak olan battı-çıktı ve raylı sistem gibi büyük maliyetli projelerimiz ise önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek ve inşallah Mersin bu dönem içerisinde trafik sorununu tamamen çözmüş bir şehir haline gelecek.” dedi.


Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109