Mersinnde Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı Açıldı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından açılan mobilya, evlilik ve çeyiz fuarında 50 firmanın 3 binden fazla ürünü tanıtıldı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 24.05.2014, 18:13 24.05.2014, 18:13
224
Mersinnde Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı Açıldı
Vali Hasan Basri Güzeloğlu, CNR Yenişehir Fuar Alanındaki açılışta, bu tür fuarların, kentin gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

Mersinde üretim yapan, ürünlerini kalite kavramıyla buluşturan yerli ve yabancı pazarlara açılan birçok girişimci için fuarın fırsat olduğunu belirten Güzeloğlu, "Mersin, kalkınmanın tüm dinamikleri ve sahip olduğu potansiyeliyle ülkesel ve küresel ölçekte zenginlikler sunan fırsatlar şehridir. Fuarlar, uluslararası boyuta taşınmalı. Mersin olarak bu konuda her açıdan işbirliğine hazırız" dedi.

CNR Holding CEOsu Cem Şenel de fuara 50 firmanın 3 binin üzerinde ürünle katıldığını söyledi.

Geçen yıl 40 binin üzerinde olan ziyaretçi sayısının bu yıl artmasını beklediklerini ifade eden Şenel, "En büyük pazarlama mecrası olan fuarların Mersinde de dünya standartlarına uygun yapılması yönündeki çalışmalarımızı hızlandırdık. Mersin, fuar kenti olarak da adından söz ettirmeli" diye konuştu. 

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut da fuarların, piyasayı canlandıran etkilerinin unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, perakende sektöründeki daralmaya karşı olumlu katkı sunduklarına inandığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?