MESKİ’den Temel Atma Törenine Davet

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanacak Batı (Tece- Davultepe) havzası kanalizasyon ana kolektörleri, terfi hatları, terfi merkezi ve kanalizasyon şebekesi temel atma töreni gerçekleştiriliyor. 15 Şubat Cumartesi günü, saat 14.00’de temeli atılacak çevre projesine tüm vatandaşlar davet edildi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 06.02.2014, 19:26 06.02.2014, 19:26
265
MESKİ’den Temel Atma Törenine Davet
 Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ), şehrin deniz geleceğini garanti altına alacak yatırımları hizmete sunmaya devam ediyor. Yapımı devam eden alt yapı hizmetleriyle birlikte kanalizasyon şebekesi projesini de şehre kazandıracak olan MESKİ Genel Müdürlüğü, hizmetlerini bir bir devreye alıyor.

 

MESKİ Genel Müdürü İlhan Sayan tarafından yapılan açıklamada, “Tece ve Davultepe yerleşim alanlarında toplanan atıksuların yapılacak olan Mezitli Atıksu Arıtma Tesislerine iletimini sağlayacak ve arıtıldıktan sonra deniz deşarjına verilmesini hedefleyen proje kapsamında Tece ve Davultepe’de olmak üzere toplamda 2 adet terfi istasyonu ve 52 km kanalizasyon hattının inşaatı yapılacaktır. Mezitli Atıksu Arıtma Tesisi’ne günde 42.000 ton atıksuyun iletimi sağlanacak ve Viranşehir derin deniz deşarjına arıtılmış su verilecektir. Tüm vatandaşlarımızı Sayın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Macit Özcan ile birlikte

Mezitli’de gerçekleştirilecek temel atma törenimize davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MESKİ Genel Müdürü İlhan Sayan tarafından yapılan açıklamada, Batı (Tece- Davultepe) havzası kanalizasyon ana kolektörleri, terfi hatları, terfi merkezi ve kanalizasyon şebekesi, 15 Şubat Cumartesi günü temelinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan tarafından atılacağı belirtilerek, saat 14.00’deki Zafer Sitesi (Sultanoğlu Sitesi ) önündeki açılış programına tüm vatandaşlar davet edildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?