Sahil Güvenlik Komutanlığından Deniz Temizliği

- Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, özellikle çocukların katılımını sağlayarak Mersin sahillerinde “Dünya Çevre Günü Deniz Temizliği” etkinliği düzenlendi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 06.06.2014, 21:06 06.06.2014, 21:06
213
Sahil Güvenlik Komutanlığından Deniz Temizliği
Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, merkez Yenişehir ilçesi Kültür Park Galatasaray Meydanı ile Mezitli ilçesinin Soli Sahili arasında deniz temizliğine yönelik etkinlik düzenlendi. Halkın ve özellikle çocukların, deniz çevresinin korunmasına ve geliştirilmesine ilişkin bilinçlenmeleri ve denizlerin sürdürülebilir kullanımı konusunda farkındalıklarını artırmak amacıyla gerekçeleştirilen "Dünya Çevre Günü Deniz Temizliği" etkinliğine kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Deniz İzcileri Grubu ile gönüllü vatandaşlardan oluşan yaklaşık 200 kişilik grup katıldı.

Etkinlikte, dalgıçlar tarafından belirlenen alan içerisinde deniz dibi ve deniz yüzeyi taranarak, dalış timleri tarafından kirliliğe neden olan malzemeler denizden çıkartılırken, etkinliğe katılanlar tarafından da deniz kıyısında bulunan yaklaşık 1 ton çöp toplandı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?