Sever, “Mersin CHP ve MHP zihniyetinden kurtulmalı”

Seçim çalışmalarına hız veren AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTSOB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti. Değişim için destek isteyen Sever, yıllardır kenti yöneten CHP ve MHP zihniyetinin kente büyük zararlar verdiğini iddia ederek, Mersin’in bir an evvel bunlardan kurtulması gerektiğini söyledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 20.03.2014, 20:34 20.03.2014, 20:34
182
Sever, “Mersin CHP ve MHP zihniyetinden kurtulmalı”

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever beraberinde AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt ve AK Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Gönül Dilmenli ile birlikte Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTSOB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret ederek işçi ve işverenin sorunlarını dinleyip, yerel seçimlerde destek istedi. İşçilerle birlikte yemek yiyen Sever, seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri sanayici ve işçilere anlatarak, Mersin’de değişim için kendisine destek verilmesini istedi. Organize Sanayi Bölgesinin kendi dönemlerinde yatırım açısından bir cazibe merkezi haline geleceğini  vurgulayan Sever, OSB’nin genişletilmesinin Mersin için çok önemli olduğunu ifade ederek, bu konuda Büyükşehir Belediyesinin tüm imkânlarını kullanarak bir an önce bu projenin gerçekleştirilmesi konusunda her türlü desteği vereceğini ve bir an önce yeni fabrikaların kurulması yeni yatırımcıların Mersin’e gelmesi ve binlerce gence iş ve istihdam yaratılması konusunda yoğun çaba göstereceklerini söyledi. Kendi dönemlerine Mersin’e yatırımcıların akın edeceğini ifade eden Sever, 50 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacaklarını iddia etti.

“MERSİN CAN ÇEKİŞİYOR”

AK Parti’nin Mersin genelinde çıkardığı adaylarla çok iyi bir takım oluşturduğunu kaydeden Sever, bu takımla Mersin’i ayağa kaldıracaklarının altını çizdi. İşçilerden destek isteyen Sever, “Biz Mersin’i modern bir hale getireceğiz. Siz yeter ki topu taca atmayın. Sizden ‘muz orta’ istemiyoruz. Topu ceza sahasına atın yeter, biz gerekeni yapacağız. Eğer seçilirsem Burhanettin Kocamaz’dan 20 yılın hesabını soracağım. Yeter ki siz bize destek verin, top artık sizde” dedi. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir adayı Macit Özcan’ın kente ilgisiz ve kentten habersiz olduğunu öne süren Sever, Mersin’in en büyük şansızlığının beceriksiz yerel yöneticiler tarafından yönetilmesi olduğunu ifade etti. Türkiye’nin son 12 yılda dünya büyüme hızının 2 katı bir büyüme gerçekleştirdiğine dikkat çeken Sever, “AK Parti döneminde dış borçlara giden faizler yatırıma dönüştü. Mersin’de bu yatırımlardan fazlasıyla payını aldı ancak beceriksiz CHP ve MHP’li yerel yöneticiler yüzünden Mersin can çekişiyor” diye konuştu.

“BU ZİHNİYET MERSİN’E ZARAR VERİYOR”

Hükümet olarak Mersin’in geleceği için yerel yönetimlerden gereken desteği göremediklerini ileri süren Sever, “Bunlar hem devletin yatırımlarına engel oldular hem de kente yatırım yapması için gönderdiğimiz özel sektör yatırımlarına engel oldular. Bu zihniyet Mersin’e zarar veriyor. Bu nedenle Mersinlilerin bir an evvel MHP ve CHP zihniyetinden kurtulması lazım. Kent merkezini görüyorsunuz. Yarım yamalak kanalizasyon ve altyapı yüzünden denizi bile kirlettiler. Köşeye sıkışınca ve kaybedeceklerini anlayınca sırf propaganda amaçlı kamu kaynaklarını israf ediyorlar. Hiçbir altyapı çalışması yapmadan toprağın üzerine asfalt döküyorlar. Köylere çocuk parkı adı altında birer tane kaydırak gönderip sonra da bunun reklamını yapıyorlar. İnsan utanır biraz. 29 Mart seçimlerinde Allah’ın izniyle Mersin, Burhanettin Kocamaz ve Macit Özcan’dan kurtulacak. İşte o zaman yapacağımız hizmetlerle Mersin hak ettiği yere gelecek” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?