Sever, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, tek arzusunun Mersin’in içinde bulunduğu geri kalmışlık, fakirlik ve çıkmazdan kurtulup, ilerlediğini görmek olduğunu belirterek, Mersin’in hizmetkarı olmak istediğini söyledi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 04.02.2014, 22:25 04.02.2014, 22:25
257
Sever,  Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, tek arzusunun Mersinin içinde bulunduğu geri kalmışlık, fakirlik ve çıkmazdan kurtulup, ilerlediğini görmek olduğunu belirterek, Mersinin hizmetkarı olmak istediğini söyledi.

Seçim çalışmalarına Mersin merkezde devam eden Sever, Akbelen Bulvarı, Turunçlu Mahallesi, Mersin Damızlık Keçi Koyun Yetiştiriciler Birliği ve Mersin Ziraat Odasını ziyaret etti. AK Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Mehmet Bolat ve Toroslar İlçe Teşkilatı ile birlikte Karayolları 5. Bölge müdürlüğü önünden başlayarak Akbelen Bulvarı üzerinde bulunan esnafı ziyaret eden Sever, esnafın sorunlarını dinleyerek, projelerini anlattı. Mersin Damızlık Keçi, Koyun Yetiştiriciler Birliğinde kendisiyle ilgili bilgiler veren Sever, "Mutun Zeytinçukuru köyünden çıkmış, köylü, çiftçi çocuğu, kuzu çobanlığından gelen bir kardeşinizim. 7 yaşında kuzu sürüsünden başlayıp, 12 yaşında dağda koyun sürüsü çobanlığı yaparak, kepenekle yattım, üniversiteyi bitirene kadar da çobanlık yaptım" dedi.

Tek arzusunun Mersinin içinde bulunduğu geri kalmışlık, fakirlik, fukaralık ve çıkmazdan kurtulup, ilerlediğini görmek olduğunu vurgulayan Sever, Mersinin hizmetkarı olmak istediğini söyledi. Mersine hizmet noktasında engel olanları ortadan kaldıracaklarını ifade eden Sever, "Mut ve Aydıncık dışındaki diğer ilçe belediyeleri devletin yatırımlarının önünü kesiyorlar. Bunu Akdeniz Oyunlarında yaşadık, hastane, okul yaparken yaşadık, yaşıyoruz. Böyle bir hizmet anlayışı olabilir mi? Hangi partiden olursa olsun, bu şehre devlet tarafından yapılan okul, hastane gibi kurumlar için belediyeler imar çalışmasını yapmaktan gurur duymalılar. Mersinimiz ve Türkiyemizin büyük yürüyüşün önünü kesmek isteyenlere ders verme zamanı geldi" diye konuştu.

Hükümetin Mersin çiftçisine yönelik tarımsal desteklemelerini de anlatan Sever, hükümetin Mersine 2003 yılından bu yana 9,1 milyar TL yatırım yaptığını kaydetti. Sever, "Alaköprü Barajı bitmek üzere, Aksıfat Barajının 9 Şubatta ihalesi yapılacak, Gayraktepe Barajının projesi bitmek üzere, Sorgun Barajı ihalesi tamamlandı, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile birlikte ilerleyen haftalarda temelini atacağız. Değirmençay projesi bitmek üzere. Baraj ve göletlerle Torosun güney yamacına barajlar ve göletler gerdanlığını takıyoruz. 500 bin dönüm araziyi cazibeli su ile buluşturuyoruz. Çiftçinin enerjiden 450 milyon TLye yakın tasarrufu olacak" ifadelerini kullandı. - MERSİN

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109