Severin Seçim Gezileri Sürüyor

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, seçim çalışmaları kapsamında merkez Toroslar ilçesine bağlı Doruklu, Dalakderesi, Evrenli, Çebelili ve Musalı köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 08.02.2014, 10:08 08.02.2014, 10:08
203
Severin Seçim Gezileri Sürüyor
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, seçim çalışmaları kapsamında merkez Toroslar ilçesine bağlı Doruklu, Dalakderesi, Evrenli, Çebelili ve Musalı köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu.

Ziyaretlerde konuşan Sever, mevcut büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin temel belediyecilik hizmetlerini yapamadığını iddia ederek, "Mersin hala kanalizasyon sorunu ile uğraşıyor. Batı Mersinin arıtması yok, trafik keşmekeşliği hat safhada. Temel belediyecilik hizmetlerini dahi yapamayanlar, yeni yasa ile bu denli yetkinin altından nasıl kalkacak. Billboardlarda renkli, o havai projelerini nasıl gerçekleştirecekler? Ben rakiplerimin büyükşehir macerasına şaşırıyorum. Mersinde büyükşehir belediye başkanı olacak kişi, tarım, gıda hayvancılık, turizm, yatırım, üretim, dış ticaret, lojistikten anlayacak. Bu konular, Mersinin karşı karşıya kaldığı işsizlik ve geri kalmışlığını ortadan kaldıracak konulardır. Bu tecrübeye, deneyime, vizyona sahip olmadan aday olanlara şaşırıyorum, bu görevi Allah korusun onlara verseniz bile yapamazlar. Bunlar birikim, yönetim ve vizyon işidir. Türkiyeyi, dünyayı, Mersin genelini tanımadan olmaz. Ben Ankarada çalıştım ama Mersini bu arkadaşlarımızdan daha iyi tanıyorum. Mersini yönetmek için vizyon sahibi olmanız lazım, vizyonsuz olmaz. Mersini avucumuzun içi gibi biliyoruz, sizleri en iyi anlayacak benim, çiftçi, köylü çocuğuyum, ziraat mühendisiyim, mühendislikle ekonomiyi birleştirmiş bir kardeşinizim" diye konuştu.

Mersinde doğanların, Mersinde yaşayanlar Mersinde doyacağını belirten Sever, "Mersinin gençleri Mersinde işsiz kalmayacaklar. Mersinimiz limanı, denizi, tarımı, lojistiği, tarihi ile oldukça zengin bir şehirdir. Ancak bu denli potansiyeli yüksek olan şehrimizi değerlendirmeyi bilen yok. Mersinimizin bu potansiyelini, yatırım ve kalkınma olarak geri çevirecek bir kardeşinizim. Bu yatırımları Mersine kazandırmadığınız, özel sektörün önünü açmadığınız sürece bu sorunları aşamayız. Belediyeler üzerine düşen temel belediyecilik hizmetleri olan, yollarımızı, kanalizasyonu ve arıtmayı yapmadığı, trafik keşmekeşliğine çözüm üretmediği, kavşak düzenlemeleri, battı çıktılarla trafiği rahatlatmadıkları için, bu şehir cazibe merkezi olamıyor. Devletin önünü kesen belediyeler, özel sektörden öyle taleplerde bulunuyorlar ki yatırımcı Mersine yatırım yapmaktan vazgeçiyor. Yatırımcıya alt yapı götürmek, bürokraside işlerini kolaylaştırmak, Mersine yatırımcıyı çekmek ve istihdamı arttırmak bizim boynumuzun borcudur. Mersinde tarım, gıda turizm, dış ticaret, lojistik, imalat sektöründe yatırım atağı başlatacağız. 1/100 bin, 1/5 binlik imar planlarımızı revize edeceğiz. Yavaş yavaş cazibe merkezi haline gelecek olan Mersine yatırımcılarımızı çekeceğiz" dedi. -MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?