TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNU ÖNEMSİYORUZ

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen, Japonya’nın Nara Belediyesi’nin meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’yu ziyaret etti.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 29.05.2014, 17:44 29.05.2014, 17:44
234
TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNU ÖNEMSİYORUZ
 İstanbul ve Kapadokya’da incelemelerde bulunmak üzere 25-30 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’ye gelen Japonya’nın Wakayama ilinde bulunan Nara Belediyesi meclis üyeleri, Mersin temaslarında Kushimoto Sokağı ve Türk-Japon dostluğunun simgesi olan Refah Şehitlik Anıtı’nda incelemelerde bulunarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’yu ziyaret etti.


Meclis Üyeleri Akira Nakamura, Yonezou Koizumi, Tomoshi Tsubutani ve Hiroyasu Okuyama, Genel Sekreteri ziyaretinde, Mersin’in kardeş kenti olan Japonya’da bulunan Kushimoto Belediyesi’nin tavsiyesi ile Mersin’e geldiklerini belirttiler. Mersin’de bulunmaktan ve iki şehir için büyük anlam ifade eden Kushimoto Sokağı ve Refah Şehitlik Anıtı’nı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Japon heyet, “Karşılıklı bu tür çalışmalar, Türk-Japon dostluğunu her geçen gün daha da güçlendirecektir” dediler.


Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Haluk Tunçsu ise, Türk-Japon dostluğuna büyük önem verdiklerini ifade etti. Konuşmaların ardından karşılıklı hediyeler verildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?