banner107

Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü

Mersin Valisi Güzeloğlu, Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Bahar ve emniyet personelini makamında kabul etti.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 04.04.2014, 18:47 04.04.2014, 18:47
189
Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü
Vali Güzeloğlu, emniyet personeli ile Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169uncu yıl dönümü mutluluğunu ve onurunu paylaştığını söyledi.

Güzeloğlu, tüm teşkilata başarı dilekleri sunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Devletin temel ödevi olan ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin temini noktasında Türk Polis Teşkilatının kuruluşundan bu yana ortaya koyduğu onurlu ve fedakarca çabanın, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşayacağı süreler boyunca gelişerek devam etmesini diliyorum. Bugünü anarken, bu değerler uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun diyorum. Teşkilatımızın kahraman gazilerine de sağlık ve huzur diliyorum" dedi.

Türk Polis Teşkilatının her geçen gün güçlenerek, dünya çapında başarılar elde ettiğini kaydeden Vali Güzeloğlu, "Polisimiz, teknolojik olarak suç ve suçla mücadelede uyguladığı en ileri teknik ve suçlunun takip edilmesinde ve elde edilmesinde, delilden suçluya giden süreçteki çaba ve çalışmalarıyla bugün gerçekten örnek alınan ve izlenilen, işbirliği yapıldığında hepimize büyük bir mutluluk ve gurur veren gurur veren bir teşkilat halini almıştır" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar da Türk Polis Teşkilatının 169uncu yılını kutladıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"169 yıldır millete aşkla, şevkle hizmet etmeye çalışıyoruz. 169 yıl uzun bir süre ama çalışma azmimizin 20 yaşında olarak düşünülmesi lazım. Tüm gücümüzle ve enerjimizle, Mersine hizmet etmeye çalışıyoruz. Sayın Valimize, Polis Haftamız nedeniyle bizleri kabul ettikleri için şükranlarımızı sunuyoruz." - Mersin

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109