TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 169. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Devletimizin müstesna kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımız, kuruluşunun 169’uncu yılında vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamada gösterdiği üstün başarı ve çalışma azmi ile toplumun huzur ve refahının en büyük güvencesi olma mutluluğunu ve onurunu yaşıyor.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 07.04.2014, 13:03 07.04.2014, 13:03
188
TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 169. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

     10 Nisan 1845 yılında kurulan ve milletin huzur ve emniyetinin en büyük güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımız; kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzenini ve vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak yönünde kutsal bir görev üstlenmiştir.  Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, hiç şüphe yok ki gücünü halkımızın güven ve desteğinden almaktadır. Toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin teminatlarından biri olan polis teşkilatımız, günümüzde personel, araç, gereç ve teknik donanım açısından da dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelmiştir. Tüm bu yapısal değişikliklerin ve teknolojik iyileşmelerin ötesinde aslında Türk Polisi’ni en güçlü kılan faktör Milletin icinden çıkması, Milletin değerleriyle buluşması ve Millete ait olmanın gururunu en yüce değer olarak taşımasıdır. Vatanı için, milletimizin birlik ve beraberliği için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Emniyet Teşkilatımız, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedir.

     Emniyet teşkilatımızın Türkiye’deki başarısının bir izdüşümünü Mersin’de görmekten de büyük bir mutluluk duyuyorum. İlimiz, bir bütün olarak Türkiye’nin 21’nci yüzyıldaki büyük yürüyüşünde başta can ve mal emniyetinin tesis edildiği, huzur ve güven içerisinde büyüyen bir kent olarak gelişimini sürdürecektir.

     Polis Teşkilatımızın, söz konusu üstün başarısını hukuk devleti ilkesine bağlılığı, insan hak ve özgürlüklerine saygıyı daima üstün tutarak devam ettireceğine inancım tamdır. Vatan toprağının her köşesinde Milletimizin huzuru ve güvenliği için cansiperane görev yapan Polis Teşkilatımızın değerli mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor; fedakâr ailelerine huzur, sağlık ve başarılar diliyor, canından aziz bildiği vatanı uğruna canlarını veren kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, tüm polislerimize başarı dileklerimi iletiyorum.

 

                                                                                  Hasan Basri GÜZELOĞLU

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?