banner107

VALİMİZ, RUSYA’NIN VOLGA EYALETİ PENZA ŞEHRİ VALİSİ BOÇKAROV VASİLİY KUZMİÇ’İ KABUL ETTİ

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Rusya Federasyonu Volga Eyaleti’ne bağlı Penza Şehri Valisi Boçkarov Vasiliy Kuzmiç’i makamında kabul etti.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 21.05.2014, 19:17 21.05.2014, 19:17
194
VALİMİZ, RUSYA’NIN VOLGA EYALETİ PENZA ŞEHRİ VALİSİ BOÇKAROV VASİLİY KUZMİÇ’İ KABUL ETTİ
 Kabul törenine Penza’ya ihracaat yapan Mersinli işadamı Mahmut Arslan da katılırken, Penza Valisi Sayın Kuzmiç, Valiliğimiz Şeref Defteri’ni imzaladı.
Mersin’in Türkiye’nin en önemli ticaret ve liman kentlerinden biri olduğunu ifade eden Vali Kuzmiç, “Penza şehrimiz Rusya’nın bilinen en büyük ithalat ve ihracaat bölgelerinden biridir. Penza’da da ekonomik anlamda güzel projeler var. Önemli potansiyele sahip Mersin ile şehrimiz arasındaki ekonomik ilişkilere dönük anlaşmalar yapmak istiyoruz” dedi.
Kuzmiç, Valimize Mersin ile Penza’nın kardeş şehir olması önerisini de iletti.
Valimiz ise konuklarına hoş geldiniz dileklerini ileterek, “Rusya Federasyonu’nun Volga Eyaleti’ne bağlı Penza şehrinin değerli Valisi Sayın Vasiliy Kuzmiç’i ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Ülkemizin en önemli dış ticaret partnerlerinden ve Türkiye’nin en fazla ekonomik ilişkilerde bulunduğu 4’üncü ülke olan Rusya Federasyonu’nun Penza şehri önemli bir ticaret merkezi. Penza Valimiz de uzun yıllardır görev yapan, çok deneyimli bir yönetici” diye konuştu.
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109