Mersin Metrosu İçin Beklenen Açıklama neden yapılmıyor !

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz yıl Mersin metrosu projesi için gereken dış kredinin bir kısmına Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onay verildiğini açıklamıştı. Ancak, 27 Haziran 2024 itibariyle bu konuda herhangi bir yeni açıklama yapılmış değil.

Metros

Sosyal Medyada Vatandaşların Tepkileri

Sosyal medyada Mersinli vatandaşlar, küçük beldelerin bile metroya sahip olduğu bir dönemde Mersin'in neden hala metroya kavuşamadığını sorguluyor. Özellikle kurban bayramı döneminde Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, yoğun tatil göçü nedeniyle şehrin ulaşım ihtiyacının daha da arttığını belirtiyor.

Bir kullanıcı şöyle diyor: "Bizden küçük beldelerin bile metrosu varken bu şehrin neden hala yok? Tatil şehri Mersin olmasına rağmen, yaz aylarında yoğun tatil göçü alıyoruz. Şehrin ulaşım ihtiyacını neden kimse dillendirmiyor?"

Toplu Taşımaya Zam Geldi! Toplu Taşımaya Zam Geldi!

Başkan Vahap Seçer’den Beklenen Açıklama

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den henüz bu konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. Vatandaşlar, sosyal medya aracılığıyla seslerini duyurmaya çalışarak yetkililerin harekete geçmesini bekliyor. Başkan Seçer’in, bu konuda yakında bir açıklama yapması bekleniyor.

Metro yeni yüzyılın modern ulaşım aracı

Mersin, tatil dönemlerinde artan nüfusu ve turistik cazibesi ile dikkat çeken bir şehir. Ancak, şehir içi ulaşım konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Metronun, bu sorunları büyük ölçüde çözmesi ve Mersin’in ulaşım altyapısını güçlendirmesi bekleniyor. Bu nedenle, vatandaşlar metronun bir an önce hayata geçirilmesi için yetkililerden somut adımlar bekliyor.

Images-1

Mersin metrosu projesi için dış kredi onayı alınmış olmasına rağmen, projenin hayata geçirilmesi konusunda somut adımların atılmaması, vatandaşlar arasında büyük bir hayal kırıklığına neden oluyor. Başkan Vahap Seçer’in yapacağı açıklamalar ve atılacak adımlar, Mersin halkının bu önemli ulaşım sorununa çözüm bulma umudunu taşıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan serzenişler, yetkililerin dikkatini çekmeyi hedefliyor ve bu güzel şehrin modern ulaşım imkanlarına kavuşması için çağrıda bulunuyor.

Editör: Ismail Usta