Sayfalar / Öne Çıkan Sayfalar

Sayfalar / Popüler Sayfalar

banner107

Mersin Spor

Mersin Spor
 Futbolda Ptt 1. Lig'te Mersin İdman Yurdu, TFF 2. Lig'te Tarsus İdman Yurdu, Basketbol erkek ve bayanlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü-Tarsus Belediyesi Spor Kulübü Hentbol birinci ligindeki temsilcilcisi Yenişehir Belediye Spor Mersin'in profesyonel liglerdeki önemli temsilcileridir.
Mersin İdman Yurdu'nun teknik direktörlüğünü Hakan Kutlu yapmaktadır. Mersin İdman Yurdu maçlarını 12 bin kişilik Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nda, Tarsus İdman Yurdu ise Burhanettin Kocamaz Stadyumu'nda oynamaktadır.
Mersin özellikle atletizm alanında önemli başarılar elde etmiştir. Olimpiyat Şampiyonu güreşçi Ahmet Kirişçi Mersinlidir ve Mersinli Ahmet olarak bilinir. Ayrıca Mersinli bir atlet olan Nevin Yanıt, Barcelona'da düzenlenen 2010 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 100 metre engelli koşusunda yarı final ve finalde kendisine ait Türkiye rekorlarını yenileyerek 12,63 saniyelik derecesiyle Avrupa Şampiyonu olan sporcudur.
Mersin, Türkiye tarihinde 2. kez 20-30 Haziran 2013 yılında düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları'na evsahipliği yapacaktır.
Düzenli olarak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Festivali düzenlenir. Arslanköy, yamaç paraşütüne en uygun doğal ortamı oluşturmaktadır.


banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109