banner119

Babil Su Sporları Merkezi haziran ayında açılıyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, MERSİNLİ GENÇLERİN İSTEDİĞİ VE YAPIMINA DEVAM EDİLEN BABİL SU SPORLARI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

Abone olbanner90
MERSİN 26.04.2023, 10:18
1
Babil Su Sporları Merkezi haziran ayında açılıyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinli gençlerin istediği ve yapımına devam edilen Babil Su Sporları Merkezinde incelemelerde bulundu. Merkezin haziran ayında açılacağını kaydeden Seçer, "Burada gençlerimiz çok güzel vakit geçirecek. Babil Su Sporları Merkezinde, yelken, kano, kürek, su kayağı ve rüzgar sörfü gibi su sporlarının yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı, sertifikalı dalış ve cankurtaranlık eğitimleri de verilecek" dedi.

Seçer, yapımına devam edilen Babil Su Sporları Merkezine teknik gezi gerçekleştirdi. Merkezin inşasının sürdüğü alanda incelemelerde bulunan Seçer, teknik ekipten bilgi aldı.

"Burada gençlerimiz çok güzel vakit geçirecek"

İncelemesinin ardından proje hakkında açıklama yapan Başkan Seçer, uzun süredir vatandaşların bu yönde talepleri olduğunu belirterek "Mersin sahil kenti ancak su sporları yapmaya imkan tanıyan bir alanımız yok. Uzun süredir vatandaşların talebi olan tesisleri nihayetinde yapıyoruz ve Haziran ayında da hizmete alacağız. Kültür Park’ın Mezitli deresiyle birleştiği noktada Babil Sitesi’nin önündeki alana Yelken Kulüp ve Kano Kürek Kulübü olmak üzere iki ayrı üniteden oluşan bir tesis yapılıyor" diye konuştu.

Tesislerin denize bütünleşecek bir çalışma olacağını ifade eden Seçer, "Burada denizle bütünleşebilecek tesis ve su sporlarına imkan sağlayacak bütün müştemilatlar olacak. Vatandaşlarımız, gençlerimiz burayı yelken için kullanabilecek. Kano, kürek için, rüzgar sörfü için kullanabilecek. Su kayağı, dalış eğitimleri, cankurtaran eğitimleri için kullanabilecek, hatta bu eğitimleri Belediye olarak bizler vereceğiz. İlgili bakanlıkla irtibatlı halde sertifikalı, gençlerimize bu eğitimleri de verme imkanımız olacak. Burada gençlerimiz çok güzel vakit geçirecek. Deniz, tesisler, yeşillik, çiçekler.. muazzam bir alan haline getireceğiz. Haziran ayında gençlerimizin hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)