Baro Başkanı Yeşilboğaz, Feray Şahin’in anma etkinliğine katıldı

MERSİN BAROSU BAŞKANI BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, 23 YAŞINDAYKEN O SIRADA POLİS OLAN FATİH BURAK AYKUL'UN TABANCASINDAN ÇIKAN KURŞUNLA HAYATINI KAYBEDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ FERAY ŞAHİN’İN ÖLÜMÜNÜN 3. YILINDA DÜZENLENEN ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI.

MERSİN 20.09.2020, 13:52
16
Baro Başkanı Yeşilboğaz, Feray Şahin’in anma etkinliğine katıldı

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, 23 yaşındayken o sırada polis olan Fatih Burak Aykul’un tabancasından çıkan kurşunla hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Feray Şahin’in ölümünün 3. yılında düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

Mezitli’deki Feray Şahin Parkı’nda gerçekleşen anma etkinliğinde konuşan Yeşilboğaz, “Keşke ülkemizde okullara, parklara, sokaklara katledilen kadınların adını değil, başarıları ile gurur duyarak başarılarından dolayı kadınların adlarını verebilsek. Türkiye’de her yıl yaklaşık 450 kadın, erkekler tarafından öldürülüyor. Yasalar uygulanırsa katiller değil, kadınların yaşam hakkı korunur. Kadın cinayetlerinde haksız tahrik indirimi, iyi hal indirimi gibi uygulamalara da son verilsin. İnsan öldürmenin iyi hali mi olur?" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?