BİZİM İÇİN HALKA HİZMET ÖNEMLİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Pazar kahvaltısını Gezendeliler ile yaptı.

Abone olbanner90
Mezitli 02.03.2014, 14:50 02.03.2014, 14:50
248
BİZİM İÇİN HALKA HİZMET ÖNEMLİ
    Gezendeliler Derneği’nin her ayın birinci pazarında geleneksel olarak düzenlediği Pazar kahvaltısına CHP Mersin Milletvekili İsa Gök ve CHP Toroslar Belediye Başkan adayı Şefik Zengin ile katılan Başkan Macit Özcan, sıkma ve bazlama yapan Gezendeli bayanları izleyerek, “Uzun zamandır gerçek anlamda köy kahvaltısı yapmıyorduk. Sevgili Gezendeliler’in sayesinde bu özlemimiz sona ermiş oldu.” dedi.

     Kahvaltıda yaptığı konuşmada Gezende’yi geçtiğimiz ay ziyaret ettiğini ve sorunları yerinde gördüğünü kaydeden Başkan Macit Özcan, “Gezende’nin sorunları ile benzer kırsal alanların sorunları hemen hemen aynı. Genellikle kanalizasyon, asfalt ve içme suyu ile ilgili olan sorunları tespit ettik ve bu sıkıntıları çözmek için gerekli parayı 2014 bütçesine koyduk. İnşallah 30 Mart’tan sonra bu problemleri hızlı bir şekilde çözeceğiz ve Gezende’yi yaşanılabilir bir belde haline getireceğiz.” dedi.

     Mersin’in genelinde yaşanan işsizlik sorununun Gezende’de de yaşandığını ifade eden Başkan Macit Özcan, “Büyükşehir Belediyesi olarak yeni dönemde yapacağımız her hizmette görev yapacak personeli, o hizmetin yapıldığı yerden seçeceğiz. Bu bağlamda Gezende’den de en az 5-10 gencimize, bu bölgede gerçekleştireceğimiz işlerde görev vereceğimizin sözünü şimdiden verebilirim.” dedi.      

     Gezendelilerin çoğunun Toroslar ilçesinde ikamet ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “Bu bölgede yaşadığınız için, Toroslar’ın birçok önemli sıkıntısını çözdüğümüzün farkındasınız. Çavuşlu Deresi’nin üstünün kapatılması, çöp sıkıntısının sona erdirilmesi ve bu alanın sosyal alan haline getirilmesi, önemli altyapı çalışmaları bunlardan bazıları. Her zaman söylediğim gibi, bizim için halkımıza hizmet önemli. Bu hizmeti gerçekleştirirken de, nereden kaç oy aldığımıza bakmadık ve bundan sonra da bakmayacağız.” dedi. 

Yorumlar (0)