“İstiklal Marşı cesaret kaynağımız”

Milliyetçi Hareket Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Serkan Akkoyuncu, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Abone olbanner90
Mezitli 12.03.2014, 21:02 12.03.2014, 21:02
246
“İstiklal Marşı cesaret kaynağımız”
 Akkoyuncu, mesajında Milli Şair Ersoy'un İstiklal Marşı'nda, milletin tarihi yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini ve vatan sevgisini en müstesna biçimde anlattığını belirtti.

İstiklal Marşı'nda, milletin hürriyet ve vatan tutkusunun en belirgin ve net bir şekilde ifadesinin mısralara döküldüğünü vurgulayan Akkoyuncu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde milletimize moral ve cesaret kaynağı olmuş, milletimizin yeniden doğuşunu tarif eden bir abide olmuştur. Türkiye'nin sahip olduğu eşsiz birikimle, tarihi, coğrafi ve kültür değerleri ile güçlü medeniyetimizin yetiştirdiği büyük şahsiyetler ve onların bize bıraktığı eşsiz miras bizler için en önemli zenginliktir. Özellikle bu günlerde bu manevi emanet bazı mihraplarca sindirilmek istense de MHP olarak bu emanete varlığımız yettiği müddetçe sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Mehmet Akif Ersoy sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış bir dava adamı, önemli bir şahsiyettir. Bu büyük şairimizin eserleri, bugün de birileri istemese de milletimizin duygularına tercüman olmaya devam etmektedir. İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 93. yıl dönümünü kutluyor, Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum."

Yorumlar (0)