"KÖYLÜMÜZ KALKINACAK"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Serkan Akkoyuncu, köy gezileri ile seçim çalışmalarına devam ediyor. Tepeköy, Fındıkpınarı, Sarılar ve Akarca köylerine giderek vatandaşlarla kucaklaşan MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serkan Akkoyuncu, projelerini anlattı. Tepeköy girişinde onlarca arabalı konvoyun karşıladığı Akkoyuncu, coşkulu bir şekilde köylülerce karşılandı. Serkan Akkoyuncu, köy meydanlarında projelerini anlatırken, eşi Behiye Akkoyuncu ve MHP Mezitli kadın kolları kapı kapı dolaşarak, köylü kadınlara broşür dağıttı.

Abone olbanner90
Mezitli 22.03.2014, 15:22 22.03.2014, 15:22
388
 Akkoyuncu, “Köylümüz kalkınacak ki kentimiz kalkınsın”

Köy meydanlarında vatandaşa seslenen Akkoyuncu, konuşması sık sık sloganlar ile kesildi. Köylü vatandaşlar ‘Biz artık genç bir belediye başkanı istiyoruz’ diyerek Akkoyuncu’yu başkan yapmak istediklerini belirtti. Mezitli’de değişimin adresi olduklarını ifade eden Serkan Akkoyuncu, Mezitli yıllarını kaybetmiş, hizmet yönünden zayıf kalmış bir ilçemiz. Artık Mezitli’yi hak ettiği yere getirmemiz gerekiyor. Mezitli’yi sadece merkeziyle düşünmek hataya düşmemize neden olur. Bizim hizmet anlayışımızda Mezitli’nin her ücra köşesine hizmet götürmek, eşit ve adaletli bir yönetim vardır. Köylümüz kalkınacak ki kentimiz kalkınsın. Köylülerimizi, çiftçilerimizi ilgilendiren birçok projelerimiz var. Bunları yeni dönemde hayata geçireceğiz. Bizler sizlerin hizmetkârı olmaya geliyoruz. Akdeniz bölgesinin incisi turunçgiller familyasının ve bölgemizde yetişen meyve çeşitlerini bol olduğu Mezitli bölgemizde, çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları gidermek ve bölgemizde vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak amacı ile “Meyve Suyu ve Konsantre Tesislerini” Mezitli’ye Mersin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak bölgemize kazandıracağız” dedi.

Akkoyuncu, “Hayvancılık gelişecek”

Hayvan ticaretini de kentte geliştireceklerini söyleyen Akkoyuncu, “Büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ülkemizin ve ilçemizin en önemli gelir kaynaklarından biri. İlimizde de köylümüzün geçim kaynağı. Yetiştirdiği büyük ve küçükbaş hayvanları satabilmek için epey zorluklar yaşayan köylümüze destek olmak, onların rahat bir ortamda ticaret yapabilmesini sağlamak için Canlı Hayvan Pazarı projemizi de hazırladık ve hizmete sokacağız. Canlı hayvan pazarımızda içerisinde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmek olan üreticilerimiz rahat ve hijyenik bir ortamda veteriner kontrolü altında yetiştirdikleri besi hayvanlarını satarak rahat edecekler” ifadelerini kullandı.

Akkoyuncu, “Kadınlarımız üretime katılacaklar”

Mezitli’de kadınların da ekonomik yönden gelişmelerini sağlayacaklarını anlatan Akkoyuncu, “Kadınlarımız çalışkandır. Üretkendir. Ailesinin geçimi için en çok çırpınan onlardır. Kadınlarımızın elinin değdiği her şey güzeldir, değerlidir. Biliyoruz ki, kadınlarımız kendilerine yapılan her katkıyı çoğaltarak geri verir. Onların bu fedakârlıklarına katkı sağlamak, emeklerini değerlendirmek istiyoruz. Kadın emeğini mikro kredilerle güçlendireceğiz. Üretimimiz artsın, verimimiz artsın, varlık ve zenginliğimiz artsın diye. Gençlerimiz içinde birçok projelerimiz olacak. Canı pahasına vatanımızı korumak, can ve mal güvenliğimizi sağlamak için askere giden gençlerimize belediyemiz tarafından ‘asker uğurlama şöleni’ yapılacak, gençlerimizi bir araya getirecek moral ve motivasyonlarını yükselterek vatani görevlerini yapmaları için uğurlayacağız. Ayrıca gidiş – dönüş yol masrafları da Mezitli Belediyesi tarafından karşılanacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)