"MEZİTLİ, MERSİN'İN EN BÜYÜK İLÇESİ OLACAK"

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, imar planının çözülmesi ile Mezitli'nin daha hızlı gelişeceğine dikkat çekerek, "Mezitli gelecekte Mersin'in en büyük ilçesi olacak" dedi.

Abone olbanner90
Mezitli 31.01.2014, 22:37 31.01.2014, 22:37
290
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Mersin Malatya Başören Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Çelik ile Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Yıldırım, Elanur Albayrak ve Bayram Yıldırım'ı ağırladı.

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Mersin'e yoğun bir göç olduğunu hatırlattı. Kentin bir planının olmadığına işaret eden Tarhan, "Plan müsaade etmiş olsa Mezitli daha hızlı genişleyecek. Daha yoğun nüfus artışına sahne olacak. Bu anlamda gelecekte Mezitli, Mersin'in en büyük ilçesi olacak. İmar planı gelişmeyi sınırlıyor. Yatırım alanında da planlar çözülse yatırımlar artacak. Şu anda istenilen düzeyde bir yatırım yok" dedi.

Mezitli'de yaşayan insanların nüfus profillerinin ellerinde mevcut olduğunu ifade eden Tarhan, hizmetlerin her kesime eşit olarak yansıtılması gerektiğini kaydetti. İşçi alırken dahi hakkaniyet ölçüsünde olması gerektiğine vurgu yapan Tarhan, her işte adaletli olmak gerektiğini dile getirdi. Belediyeciliği iyi bilmek gerektiğine dikkat çeken CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Tarhan, daha önce yaşanmış olumsuz örneklerden ders aldıklarını söyledi.

Mersin Malatya Başören Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Mezitli'de 700'e yakın oy potansiyellerinin olduğunu ifade etti. Derneklerinin sol ideolojiye daha yakın olduğunu anımsatan Çelik, "Yıllardır gerek Mersin'de gerek Mezitli'de kendi partimize destek olduk. Mezitli'deki insanlarımız genelde emekli. İşsiz insanlarımız da var. Bizler sonuna kadar yanınızdayız. Başarıya ulaşacağınıza inanıyoruz" diye konuştu.


Yorumlar (0)