banner107

Mezitlide Neşet Tarhan Dönemi Başladı

Mersinin merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanlığına seçilen CHPli Neşet Tarhan, mazbatasını alarak göreve başladı.

Abone olbanner90
Mezitli 04.04.2014, 18:47 04.04.2014, 18:47
430
Mezitlide Neşet Tarhan Dönemi Başladı
Mezitli Belediyesi önünde yapılan devir teslim törenine CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, İl Başkanı Faruk Mehmet Akar, Kadın Kolları Başkanı Nevin Zaimoğlu, Mezitli eski Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve çok sayıda partili katıldı.

CHPli eski Belediye Başkanı Uğur Yıldırım törende yaptığı konuşmada, partidaşı Neşet Tarhan ile halef-selef olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Belediye Meclis üyeleri ve belediye personellerine teşekkür eden Yıldırım, Neşet Tarhana yeni dönemde başarılar dileyerek, ihtiyaç duyulması halinde her dakika yanlarında olacağını söyledi.

30 Mart yerel seçimlerinde CHPden Mezitli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Neşet Tarhan da Yıldırıma, bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Mezitli seçmenine seslenen Tarhan, "Sandıklara gittiniz ve Mezitliyi bugün bulunduğu noktadan çok ileriye taşıyacak olan kadroya oy verdiniz. Yaşadığınız yere bağlılığınız, geleceğinize olan inancınızı ortaya koydunuz. Beni ve belediye meclisindeki değerli çalışma arkadaşlarımı göreve getirdiniz. İlginiz, güveniniz, emeğiniz için hepinize tek tek teşekkür ederim" dedi. Kendisine duyulan bu güvene layık olmaya çalışacağını kaydeden Tarhan, "Mezitlide partimizin oylarında büyük bir artış sağladık. Partimiz en büyük oranı Mezitlide aldı. Bu kadarıyla yetinmek istemeyiz elbette. Ama kabul etmek gerekir ki, bu çok büyük bir başarıdır. Kuşkusuz Büyükşehri kazanamamanın burukluğunu duyuyoruz. Büyükşehri kaybettiğimiz için üzülelim ama bu olaydan da gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki yerel seçimde partimizi iktidara taşımanın yollarını arayalım ve bunun çalışmasını yürütelim. Şimdi daha büyük bir istekle yola devam etmek zorundayız. Bu nedenle sizlerden ricam mücadeleye devam ederek ülkemizin geleceği için önümüzdeki iki seçime eskisinden çok daha büyük bir şevkle hazırlanmaya başlamamızdır" diye konuştu.

Mezitlide aylardır seçim çalışmaları kapsamında destek veren herkese teşekkür eden Tarhan, şöyle devam etti; "Bu süreçte beni destekleyen başta sevgili eşim, çocuklarım, yakın çalışma arkadaşlarım olmak üzere partimizin sayın milletvekillerine ve değerli üyelerine, partimizin il ve ilçe teşkilatlarına, basın kurumların değerli çalışanlarına ve hiçbir karşılık beklemeksizin Mezitlinin, Mersinin, Türkiyenin geleceği için emek veren bütün arkadaşlarıma, Mezitli halkına çok teşekkür ederim. Hepinize minnet borçluyum. Hepiniz sağ olun var olun. Bugünden sonra Mezitlide pek çok şey değişmeye başlayacak. İyiye, güzele, kalkınmaya, barışa doğru hızla değişmeye başlayacak. Mezitlinin umudunu hep birlikte coşku içinde tazeleyeceğiz. Mezitlinin ihtiyaç duyduğu gerçekçi ve görkemli hayali kuracağız. Sonra da bu hayali hep birlikte el ele, omuz omuza gerçekleştireceğiz."

Mezitlide açılan yeni sayfanın herkese olumlu etkisi olacağını bildiren Başkan Tarhan, "Her kesimin başkanı olacağız. Herkesin, her kesimin belediyesi olacağız. Adil ve saydam olacağız. Halkımızı dinleyeceğiz. Halkımızın belediyeyi ilgilendiren bütün karar süreçlerine katılımını sağlayacak mekanizmaları kuracağız. Güler yüzlü, şefkatli ve dayanışmacı olacağız. Kapımız, derdi, diyeceği olan herkese açık olacak. Partisi, görevi, kökeni ne olursa olsun, Mezitli için çaba gösteren herkes bizim için eşittir. Herkesin ilçemiz için geliştireceği doğru projelerine sonuna kadar açık olacağız, destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından makama geçilerek devir teslim töreni yapıldı. Uğur Yıldırım, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhana belediye mührünü teslim etti. - MERSİN

Yorumlar (0)