banner107

Neşet Tarhan'a Cam İşçilerinden tam destek

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, okul projeleri ile çocukların üretimi öğrenmelerini amaçladıklarını belirterek, "Çocuklarımız kazanarak, harcamayı öğrenmeli" dedi.

Abone olbanner90
Mezitli 24.01.2014, 21:44 24.01.2014, 21:44
330
Neşet Tarhan'a Cam İşçilerinden tam destek
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Ardından Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Mersin Şubesi, Şişe Cam İşçileri ve CHP Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Çevre Mühendisi Zehra Korkmaz'ı kabul etti.

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Tarhan, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Serdar Erkan ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde; köy enstitülülerin önemini bildiklerini söyledi. Eğitimin çok önem verdikleri konuların başında geldiğini ifade eden Tarhan, "Bu konuda sizlerden yararlanacağım. Belediye başkanı seçildikten sonra okullarda fidan ve meyve sebze tohumu dağıtmayı planlıyoruz. Öğrenciler okullarının bahçelerini yapmasına katkı sunalım. Çocuklar üretimi görsünler. Kazanarak harcamayı öğrensinler" dedi. Benzeri projelerin çok daha büyüklerini köy enstitülüler geçmiş dönemlerde hayata geçirdiğini anımsatan Tarhan, "Yıllar önce Türkiye'de başarılmış projeleri 2014'te hayata geçirmeye çalışıyoruz" dedi.

Tarhan, Türkiye'nin başka illerinde Mezitli'nin örnek gösterilmesini ve başarılarının anlatılmasını hedeflediklerini anlattı.

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ise, Neşet Tarhan'ın derneğin üyesi olmasının yanı sıra belediyecilikteki tecrübeleri ile de aday olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Başaracağınıza inancımız tamdır" dedi.

 

Cam İşçilerinden tam destek

 

Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan'ı dün ziyaret eden gruplardan biri de Şişe Cam İşçileri oldu. Şişe Cam İşçileri adına konuşan Ramazan Gülgen, Tarhan'a bundan sonraki mücadele içerisinde destek olacaklarını ifade etti. Tarhan'dan beklentilerinin büyük olduğunu dile getiren Gülgen,"Beklentimiz kişisel değil. Cumhuriyet Halk Partisi bir çok eser yarattı. Cumhuriyet'i kurdu. Alt yapılar yaptı. Binalara yatırım yapıldı bu ülkede. Ama ideolojiye yatırım yapılmadı. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi özlenen yerde değil. Neşet Tarhan gibi ideolojiye bağlı, örgüte saygılı bir insanın aday olması bizim beklentimizi yükseltiyor. Şişe Cam İşçileri, yoğunluklu olarak Mezitli'de yaşıyor. Mersin'de Şişe Cam'dan çalışanlar aileleri ile bin 300 aile bu bölgede oturuyor. Bu anlamda geniş bir potansiyeliz. Gerek seçim sürecinde gerekse seçim sonrasında başarılı bir belediyecilik hizmeti için Neşet Tarhan'a desteğimiz sürecek" diye konuştu.

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan ise, Cumhuriyet Halk Partisi'nin son kurultayında tüzüğüne "sol" hükmünü koyduğunu anımsattı.

İşçi sınıfının sayısal anlamda azaldığını ve sendikalı işçi sayının erozyona uğradığına dikkat çeken Tarhan, "Temel hak ve hürriyet bağlamında sendikal özgülükler 12 Eylül'den sonra zaafa uğratıldı. Bu nedenle işçi sınıfı, sendikalar adına olumlu şeyler söylemek mümkün değil" dedi. Her alanda örgütlü yapının kurulacağını ifade eden Tarhan, nüfusu 200 bine yaklaşan bir kentin örgütsüz olduğunu anımsatarak, örgütlü kurumların isminin başına Mezitli ibaresini koyarak yapılacak örgütlenmede her türlü olanağı sağlayacaklarını söyledi.

 

"Her kesimden oy isteyeceğiz"

 

Mezitli'de örgütlü toplumun yaratılması halinde gelen her belediye başkanı döneminde bu yapının bozulmamasını istediğini dile getiren Tarhan, 12 Eylül öncesinde Fatsa'da yaptığı örgütlenme ile hala Terzi Fikri'nin adının anıldığını hatırlatarak, "Şahıslar önemli değil. Ama tarih kişinin hakkını veriyor. Mezitli en iyisini yapacak durumda. Tek eksiğimiz bir araya gelme kültürünü maalesef oluşturamıyoruz. Belediyecilikte teknik işler yapılır. Ama buradaki demokratik yapıyı kurmalıyız. Halkın belediyesini kurmalıyız. Halkın belediyesi olmak çok iddialı bir söylem. Bir belediyeyi halka mal etmek çok kolay değil. Belediye başkanlığı mazbata almak değil. Gerçek anlamda belediye başkanı olamadığınız da halk ile bütünleşemediğiniz de ne yapacaksınız? Tabi ki bu da karşılıklı güçle, karşılıklı etkileşimle olur. Siz bize güç vereceksiniz ki biz de bu düşüncelerimizi hayata geçirebilelim. Çok çalışmamız lazım. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun her kesimden oy isteyeceğiz" diye konuştu.

Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Şişe Cam İşçilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

"Hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin birer neferiyiz"

 

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mezitli'de Belediye Başkan Aday Adayı olan Çevre Mühendisi Zehra Korkmaz, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan'ı ziyaret ederek destek verdi. "Hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin birer neferiyiz" diyen Korkmaz, CHP'nin Mezitli'de seçimi alacağına inandığını söyledi.

Zehra Korkmaz'ın duruşu ile her zaman takdir kazandığını ifade eden Tarhan ise, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Yorumlar (0)