TARHAN, “ALEVİLER DEMOKRASİNİN OMURGASIDIR”

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, “Alevi vatandaşlarımız laikliğin, demokrasinin sigortasıdır, omurgasıdır” dedi.

Abone olbanner90
Mezitli 17.02.2014, 22:59 17.02.2014, 22:59
199
TARHAN, “ALEVİLER DEMOKRASİNİN OMURGASIDIR”
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Alevi Kültür Derneği Mezitli Şubesi’nin hazırladığı ‘Hızır Lokması’ etkinliğine katıldı.

 

Tarhan, “Cem Evi’ni yapacağız”              

 

‘Hızır Lokması’ etkinliğinde bir konuşma yapan Neşet Tarhan, tüm inançlara saygı gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Toplumun her kesiminde sevginin ve barışın egemen olmasını isteyen Tarhan, “Alevi vatandaşlarımız laikliğin, demokrasinin sigortasıdır, omurgasıdır. Tüm hayatım boyunca fırsat buldukça Alevi Kültür Dernekleri etkinliklerine katıldım, dostlarımızla bir arada bulundum. Yarınlarda yine bir arada olacağız. Mezitli Cem Evi’nin yapılışında her türlü katkıda bulunacağıma söz verdim arkadaşlarımıza. Bu anlayışla belediye bütçesinden belediye yatırımlarına kadar hiç kimseyi dışlamayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, herkesin inancına saygı göstererek herkesime eşit mesafede olacağız.  Hükümetin çarpık anlayışına son vermenin öncelikli günü 30 Mart’tır. Sizlerin destekleriniz ile AKP’ye ilk dersi vermiş olacağız” dedi.

 

Tarhan, “Gelin canlar bir olalım”

 

Kentin bütün sorunlarını bildiğini ve çözüm yollarının hazır olduğunu belirten Tarhan, “Mezitli’de fark yaratmak istiyoruz. Mezitli’ye değer katacağız, kentimize değer kattıkça sizler de ekonomik yönden güçleneceksiniz. Mezitli’de örgütlü toplum olmak zorundayız. Belediyenin bütün olanaklarını demokratik örgütlenmeye sunacağım. Mezitli Türkiye'deki herkesin yaşamak istediği bir kent olacak. Huzur ve barışın sürekli kalıcı olacağı bir kent halini alacak. Bu anlamda bütün olanaklarımla sizin yanınızda olacağım, gelin canlar bir olalım diyorum'' şeklinde konuştu.

 

Hızır Lokması duası yapıldıktan sonra misafirlere Hızır lokması ikram edildi. 

 

Yorumlar (0)