Tarhan: "Her yurttaşa hizmet götüreceğiz"

Projelerini birbiri ardına açıklayan CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, “Mezitli’de sanattan spora, eğitimden sağlığa, tarımdan, hayvancılığa bir çok noktada insana dönük projelerimiz hazır. Mezitli bizim yönetimimizde kabına sığmayan, herkesin övgüyle bahsedeceği bir ilçe olacak” dedi.

Abone olbanner90
Mezitli 05.03.2014, 19:32 05.03.2014, 19:32
221
Tarhan:
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Mezitli’de ayak basmadık yer bırakmazken, gittiği her yerde büyük ilgi görüyor.

TARHAN, “TURİZME CAN VERECEĞİZ”


Değişimin Mezitli’ye değer katacağını her fırsatta söyleyen Tarhan, “Mezitli’de bir çok şeyin değişmesini istiyoruz. Kentin büyüyüp gelişmesini sağlayacak imar planının çıkması için elimizden geleni yapacağız. Bununla birlikte sosyal yaşama katkı veren bir anlayış içerisinde olacağız. Soli/Pompeipolis bölgesini muazzam bir açık hava müzesine dönüştüreceğiz. Mezitlimizin simgesi olan Soli Pompeipolis Açıkhava Müzesi’ne turist akın edecek. Turizme can verip, Mezitli’yi dünyaya tanıtmış olacağız. Kazı çalışmalarına destek vereceğiz. Soli/Pompeipolis Antik Kenti içerinde Mezitli Güneş Festivali’nin yapıldığı yerde 10 bin kişilik dev bir açık hava konser alanı kuracağız. Mezitli hak ettiği çağdaş konser alanına kavuşacak” dedi.

‘EMEKLİ KONAĞI’ KURULACAK!


Kentte her yurttaşa hizmet götüreceklerini belirten Tarhan, “Mezitli’de yaşayan engellilerimize, oluşturulacak ekiplerle gereksinimlerine göre hizmet götürecek. Onlara yönelik kurslar düzenlenecek, üretimlerine pazar sağlanacak. Kurulacak ‘Emekli Konağı’ emeklilik günlerinize değer katacak. İlk Emekli Konağı 20 Haziran Dünya Emekliler Günü’ne açmış olacağız. Emekli Konağına bağlı olarak hizmet verecek bir taşıt, ihtiyaç duyulması durumunda, sağlık hizmetlerinizi alırken sizleri ücretsiz bir şekilde götürüp getirecek. 65 yaş üstündeki yoksul, kimsesiz, ihtiyaç sahibi, kendi günlük işlerini göremeyecek durumda olan yurttaşlarımızın ev temizliklerini ve kişisel bakımlarının yapılmasını sağlayacak bir birim oluşturacağız” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)