Tarhan: "Herkes Mezitli'de yaşamak isteyecek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan “Mezitli'yi daha da geliştireceğiz ve diğer ilçelerde yaşayanlar Mezitli'de yaşamak isteyecekler” dedi.

Abone olbanner90
Mezitli 13.03.2014, 19:29 13.03.2014, 19:29
204
Tarhan:
 Beyazgül ve Meltem sitelerini ziyaret eden Tarhan gittiği sitelerde, ziyaretlerde Mezitli halkından büyük ilgi görüyor. Her gittiği yerde halk tarafından Mezitli Belediye Başkan'ı gibi karşılanan Tarhan’a "Desteğimiz sizinle", "Halkçı Başkan, Neşet Tarhan" sloganları ile birlikte başkanlığı halk tarafından ilan edilmiş oldu.

 

Halka hizmet etmenin çok özel bir duygu olduğunu belirten Tarhan, "Mezitli halkı çağdaş ve gelişmiş durumda. Halkımız bizlerden konser alanı, tiyatro, açık ve kapalı sinema talep ediyorlar. Bizler gerekli fizibiliteyi yaparak halkımıza nerede ve nasıl hizmet edeceğimizi belirledik. 30 Mart'tan sonra çalışmalara başlayacağız. 1. dereceden sit alanı olan Pompeipolis bölgesine hükümet tarafından kazı için yapılan ödemelerle bizim torunlarımız dahi Pompeipolis'in son halini göremeyebilir. Pompeipolis halkımızın deniz ile buluşması açısından bir engel teşkil etmektedir. Bunun için Pompeipolis'in içerisinden sahile kadar uzanan bir yürüme yolu yapılması projelerimiz içerisinde yer alıyor. Artık Pompeipolis atıl halde kalmasın bir açık hava müzesi olsun istiyorum. Çocuklarımızın Mezitli'nin tarihini bilsinler istiyorum" dedi.

 

Emekliler için 'Emekli Konağı' projesini tasarlayan ve emeklileri de unutmayan CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan "Emekliklerimiz ve engellilerimiz için artık Mezitli engelsiz olacak. Bunun için ilk 'Emekli Konağı'nın 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde açmış olacağız. Burada emekli konağına bağlı olarak hizmet verecek bir taşıt bulunacak ve ihtiyaç halinde emeklileri ücretsi getirilip götürülecek. 65 yaşının üzerindeki yoksul, kimsesiz, ihtiyaç sahibi, kendi gündelik ihtiyaçlarını gidermeyecek durumda olan vatandaşlarımızın ev temizliklerini, kişisel bakımlarını yapılmasını sağlayacak bir birim oluşturacağız" diye konuştu.

 

Mezitli’de esnafların artık AVM'ler karşısında kan ağlamayacağını ve bu duruma artık dur denilmesi gerektiğini belirten Neşet Tarhan "Esnafımız Mezitli'de artık kan ağlamayacak ve AVM'ler karşısında boynu bükük olmayacak. Kurulacak olan bir esnaf ve sanatkârlar meclisi ile ayda bir toplanıp sorunlar dinlenecek ve çözüm arayışı içine girilecektir" diye belirtti.

 

Üretken bir Mezitli için 'Neşet Tarhan'

 

Mezitli'nin artık sadece tüketici bir toplum olma yolunda olduğunu ve bunun kaderini Cumhuriyet Halk Partisi'nin olacağını belirten Tarhan "Mezitli arık tüketici toplum olma yolunda ilerliyor. Bizler bunu değiştirmek adına projelerimiz ile birlikte hizmete geliyoruz. 30 Mart'tan sonra ilk işlerimizden birisi üretici pazarları, asfalt şantiyesi kurarak halkımızın üretici bir toplum olmasını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)