TARHAN "MEZİTLİ'DE ESNAF VARSA HAYAT VAR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan esnaf ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Abone olbanner90
Mezitli 20.02.2014, 20:25 20.02.2014, 20:25
258
TARHAN
 Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki bütün esnafların tek tek elini sıkan ve esnaftan destek isteyen CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, "Mezitli'de esnaf varsa hayat vardır. Esnaf komşusunun can yoldaşı ve sırdaşıdır. Esnaf yoksa sokak ıssız, cadde tenha ve ticaretin bereketi yok demektir. Sizin varlığınızla bu caddeler sokaklar şenlenecek, canlanacak ve hareketlenecek. Mezitli'nin garantisi sizlersiniz" diyen Tarhan esnafın önemine dikkat çekti.

 

Esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan Neşet Tarhan esnafa sonsuz değer verdiğini belirterek, "Ülkemizde çok yaygın olan, esnafın kapısını ceza kesmek, vergi toplamak için çalan yönetim anlayışlarıyla işimiz olmaz, olamaz. Bizim ilkemiz, esnafımıza öncelikle ' Nasılsınız bir derdiniz var mı? Sizin için ne yapabiliriz?' demek olacak.' Hayırlı işler, bol kazançlar.' demek olacak. Mezitli her önüne gelen insanın hipermarket, AVM açtığı bir bölge olmaktan çıkıp halkın esnafının söz sahibi olduğu bir yer olacak. Esnafımız artık AVM'lerin karşısında biçare kalmayacak. Esnafımız bana ulaşmak için kapılar, korumalar, bürokratik engeller aşmak zorunda kalmayacak. Çünkü ben çarşıda, pazarda, sokakta ve kısacası her yerde sizlerin yanında olacağım. Kurulacak esnaf ve sanatkârlar meclisiyle ayda bir defa toplanıp sorularını dinleyeceğim. Bütün sorunların derhal çözülmesi için elimden geleni yapacağım. Varlık içinde, özgür biçimde çalışacağız; sorunları bir bir aşacağız. El ele verip Mezitli'nin kaderini değiştireceğiz. Mezitli'de işler aşılacak, ticaret canlanacak ve esnaf rahat bir nefes alacak" diyerek artık söz sahibinin esnaflar olacağını söyledi.

 

Tarhan, "Bu değişim Mezitli'nin yaşamına değer katar"

 

Misyonlarının Mezitli'ye farklılık ve değişim getirmek olduğunu anlatan Tarhan, "İnsana değer veren, Mezitli' ye değer katan bir yönetimle huzurlu ve mutlu, geleceğe güvenle bakabileceğiniz bir hayat sürebilmek için Mezitli'de her şeyimiz var. Şehrin çekim merkezi olarak bölgenin parlayan yıldızı olabilmesi için her şeye sahibiz. Şimdi yeni bir bakış açısı gerekiyor. Planlamayı, projelendirmeyi, çağdaş bir belediyeciliğin anlamını bilen, Mezitli'ye değer katmayı hedefleyen bir yönetim gerekiyor. Mezitli'yi hak ettiği değere kavuşturabilmek için, yönetimde deneyim ve değişim hak ediyor' şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)