banner107

Tarhan, “Örgütlü bir toplum yaratmayı amaçlıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, Kızılay ile kan bağışı kampanyası düzenleyerek, partililerle birlikte kan bağışında bulundu.

Abone olbanner90
Mezitli 03.02.2014, 21:24 03.02.2014, 21:24
202
Tarhan, “Örgütlü bir toplum yaratmayı amaçlıyoruz”
 CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan’ın seçim ofisi önünde gerçekleştirilen kan bağışına partililer yoğun ilgi gösterdi.

Tarhan, “Kızılay ile iyi ilişkiler içerisindeyiz”


Kan bağışı sonrası açıklamalarda bulunan Neşet Tarhan, Kızılay’ın toplum yararına çalışan en büyük kuruluşların başında geldiğini belirterek, “Aday adaylık sürecimde de Kızılay’ı ziyaret etmiştim. Adaylığımda da yine Kızılay ile iyi ilişkiler içerisindeyiz. Zaten Kızılay Mezitli’de az sayı da bulunan kuruluşlardan birisi. Belediyelerin verilen yasa ile kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlarla ortak projeler yapabiliyor. Seçimleri kazandığımız takdirde Mezitli Kızılay ile ortak projeler gerçekleştireceğiz. Özelikle dar gelirli ailelere gıda yardımı konusunda projeler geliştireceğiz. Ayrıca doğal afetlere karşı artacak önlemler konusunda da yine Kızılay ve belediye arasında sıkı bir iş birliği olacak. Bugün halkımız, partililerimiz, kadın ve gençlerimizle birlikte Kızılay’a destek vermek üzere kan bağışı kampanyasını yürütüyoruz” dedi.

Tarhan, “Örgütlü bir toplum yaratmayı amaçlıyoruz”


Mezitli’de kamu yararına çalışan bütün sivil toplum kuruluşları, meslek odalarına çağrıda bulunan Tarhan, “Kurumların adının başında Mezitli yazmak koşuluyla, Mezitli’de yaşayan insanlara dönük toplumsal proje uygulayan her kuruma, her derneğe fiziki anlamda yer temini desteğinin sözünü veriyorum. Mezitli Kızılay’da bunların arasında. Çünkü yer temini tamamlandığında kurumlarımız daha rahat çalışma ortamı bulacak. Belediye olarak görevimiz, Mezitli halkının mutluluğudur. Mezitli halkının toplumsal sorunlarına cevap vermektir. Örgütlü bir toplum yaratmayı amaçladığımız için, Mezitli’de kurulacak her demokratik örgüte de her anlamda yardımcı olacağımıza söz veriyorum” şeklinde konuştu.  

Aslan, “Kan ihtiyacı eskiye göre daha arttı”


Etkinliğin önemine dikkat çeken Kızılay Mezitli Şube Başkanı Ahmet Aslan, “Mevcut tıbbi gelişimler hızla büyüdüğü için, her geçen gün kana daha da ihtiyaç duyuluyor. Gerek organ nakli olsun, gerek açık kalp ameliyatı olsun, kana ihtiyacı gerektirecek tıbbi gelişmeler olarak önümüze çıkıyor. Mersin’de hastanelerimizde günde 10-15 adet açık kalp ameliyatı yapılıyor. Haftada birkaç tane organ nakli yapılıyor. Bunlar onlarca düzüne kan demek. Eskiye nazaran çok fazla kana ihtiyaç var. CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan’ın böylesi duyarlılık göstermesi bizleri sevindirdi. Böylesi etkinlikler topluma fayda sağlıyor. Kurumumuz adına kendilerine kan bağışından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 


Yorumlar (0)