Yeni bir başlangıç yeni bir Mezitli için dev projeler

Yeni bir başlangıç yeni bir Mezitli için dev projeler

Abone olbanner90
Mezitli 26.02.2014, 20:13 26.02.2014, 20:13
186
Yeni bir başlangıç yeni bir Mezitli için dev projeler
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Serkan Akkoyuncu, ‘Yeni bir başlangıç yeni bir Mezitli için’ ana başlığı altında oluşturduğu 81 projesinin tamamını bir kitapçıkta toplayarak Mezitli halkına dağıtmaya başladı.

 

Akkoyuncu, projelerinin tamamını bir kitapçıkta topladıklarını ve bu kitapçıkları Mezitli halkına dağıtmaya başladıklarını ifade ederek, “Yeni bir başlangıç yeni bir Mezitli için ana başlığında oluşturduğumuz kitapçık, kentin tüm sorunlarını çözmeye yönelik bir anahtar konumundadır. Projelerimiz sosyal, ulaşım, ekonomi, tarım, engelsiz, turizm, yeşil Mezitli, sanat, kültür ve kentsel hayattan oluşuyor” dedi.

 

Hazırladıkları projeleri, seçimleri kazandıktan sonra zaman kaybetmeden hayata geçireceklerini belirten Akkoyuncu, Mezitli halkının hazırlanan projeleri incelemesini rica etti. Akkoyuncu, hazırladığı bazı projeler hakkında bilgi verirken, Mezitli halkının projelerin tamamını kendi tanıtım sayfası ve sosyal medya sayfalarından da bulabileceklerini ifade etti.

 

BELEDİYE HİZMET BİNASI

 

30 Mart’tan sonra hayata geçireceği ilk projesinin, Mezitli’de bulunan tüm kamu kurumlarını bir araya toplayacak olan ‘Belediye Hizmet Binası’ olduğunu açıklayan Akkoyuncu, “İyi bir belediye yönetimi iyi bir mekanla başlar. Fonksiyonel, donanımlı modern bir belediye binası hem çalışanlarımızın verimliliğini artırır, hem de Mezitli halkına daha iyi hizmet imkanı sağlar. Bu nedenle belediyemizin hizmet imkanını arttıracak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını içinde barındıran Mezitli’nin kimliğine, büyüklüğüne uygun simgesel değeri olan bir ‘Belediye Hizmet Binası’nı en kısa sürede inşa edeceğiz” dedi.

 

VİRANŞEHİR ŞEHİR TERASI, ANTİK MÜZE VE DENİZ AKVARYUMU

 

Akkoyuncu, Mezitli’nin bir ‘Butik Otel’ olarak anıldığını ve bunun önüne geçmek için Mezitli için sosyal bir proje olan ‘Viranşehir Şehir Terası’nı hayata geçireceklerini belirterek, “Viranşehir sahil bandımızı daha verimli bir şekilde kullanarak, vatandaşlarımızın aileleriyle vakit geçirebilecekleri bir seyir terası yapacağız. İçerisinde kamelyalar, cafe ve çay bahçeleri bulunan seyir terasımızda Mezitli’nin tüm sahil bandını izleyebileceğiniz Mersin ve Mezitli’nin simgesi olacak bir kuleyi de Mezitli halkıyla buluşturacağız” diye konuştu.

 

Mezitli’nin antik bir liman kenti olduğunu ancak Soli Pompeipolis Antik Kent’in kaderine terk edildiğini ifade eden Akkoyuncu, “Antik bir liman kenti olan ilçemizin geçmişini canlandıracak açık hava müsesi ve turistik amaçlı gezi alanları yapacağız. İçerisinde dev akvaryum ve mesire alanlarının bulunduğu projemizle tarihimizi tüm Türkiye’ye tanıtacağız” dedi.

 

CUMHURİYET MEYDANI

 

Mezitli’de insanların, bayramları veya özel günleri kutlayacağı bir meydanı bulunmadığının altını çizen Akkoyuncu, “Kent meydanı bir kentin kimliğidir, temel unsurudur. Kültürel, sosyal, ticari ve kamusal yaşamın en yaygın kullanım alanı olan kent meydanları kişiyi yaşadığı kentle bütünleştirir. Meydanlar orada olmaktan mutluluk duyduğumuz yerlerdir. Ne var ki Mezitli’nin böyle bir eksikliği vardır. En kısa zamanda bu eksikliği gidereceğiz. Mezitli’ye sosyal, ticari ve kültürel yaşamımızın odağı olacağı mimari açıdan son derece estetik ve işlevsel olan bir meydan kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

 

KÜLTÜR MERKEZİ

 

Bir toplumun temelinin kültür olduğunu vurgulayan Akkoyuncu, “Fikir ve ruh dünyamızın zenginliğini kültürel ve sanatsal faaliyetlerimize borçluyuz. Belediyeyi rutin hizmetlerden öte, toplumun kültür ve sanat dünyasına katkı sunan, onları bu yönde geliştiren bir anlayışla yöneteceğiz. Kültürel faaliyetler öncelikle alt yapıya bağlıdır. İlk olarak her türlü kültür ve sanat etkinliklerinin yapılabildiği büyük bir kültür merkezi yapacağız. Mezitli modern tiyatro, sinema ve sergi salonlarının merkezi olacak” şeklinde konuştu.

 

GENÇLİK SPOR TESİSİ

 

Gençleri alkol ve uyuşturucudan uzak tutmak için önemli projeleri olduğunu aktaran MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serkan Akkoyuncu, “Mezitli sınırları içerisinde yapacağımız Gençlik Spor Tesis alanında gençlerimize hangi branşta eğitim görmek istiyorsa o branşta eğitim vererek daha aktif bir hayat yaşamalarını ve kötü alışkanlıklarından kurtulmalarını sağlayacağız. Yerel yönetimler olarak gençlerimize sahip çıkacağız ve geleceğe daha güvenle hazırlayacağız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)